Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska / A. Surowiec
fot. Politechnika Rzeszowska / A. Surowiec
RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. Będzie w nim zapewniona opieka głównie dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów uczelni.

Całość Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego „Maluszkowo” zajmuje blisko 450 m2 na parterze w bud. J przy ul. Podkarpackiej 1. Do dyspozycji dzieci oddany jest także ogród wyposażony w atestowany sprzęt.

„ Życzę, by żłobek i przedszkole dobrze funkcjonowały. Jest to inicjatywa z której mogą korzystać pracownicy Politechniki Rzeszowskiej, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracji i obsługi” – zaznaczył  prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki  Rzeszowskiej.

Nowe przedszkole posiada dwie duże sale, w żłobku do dyspozycji oddano cztery przestronne sale. W aktualnym kształcie przedszkole przeznaczone jest dla 25 dzieci, natomiast w żłobku znajduje opiekę 50 dzieci, głównie pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Rzeszowskiej. Od września 2019 roku do użytku zostanie oddana kolejna sala, w której edukację przedszkolną rozpocznie kolejna 15 osobowa grupa dzieci.

„To jedyny Zespół Żłobkowo-Przedszkolny w województwie, a może i nieliczny w Polsce, który prowadzony jest głównie dla pracowników i studentów oraz osób współpracujących z uczelnią.  Na naszą korzyść przemawia także lokalizacja na kampusie  Politechniki Rzeszowskiej” – wyjaśnia Anna Lubaś, dyrektor „Maluszkowa”.
Reklama
Aktualnie placówka oferuje bogaty wachlarz zajęć edukacyjnych i usługi opiekuńczo-wychowawcze czerpiąc z ponad 5-letniego doświadczenia firmy w prowadzeniu tego typu instytucji. Zespół Żłobkowo-Przedszkolny Maluszkowo powstał dzięki dofinansowaniu dwóch projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, w tym:  Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej i Działanie 7.4 Rozwój opieki żłobkowej w regionie.

Nowa placówka jest kontynuacją współpracy Anny Lubaś z Politechniką Rzeszowską w zakresie zapewnienia wsparcia pracownikom i studentom posiadającym dzieci. Od 2015 roku w Domu Studenckim Alchemik funkcjonuje żłobek dla 44 dzieci, który cieszy się dużym zaufaniem rodziców pracujących głównie na Politechnice Rzeszowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Rzeszów

Konflikt w „szpitalu na górce” przygasa

RZESZÓW. Związki zapewniają, że wprowadzony zostanie okres symbolicznych „100 dni spokoju”.

Rzeszów

Nauka poprzez pasję - rusza V edycja konkursu web.Master Podkarpacki

Młodzież i dzieci z naszego regionu po raz kolejny będą miały okazję do rywalizacji w konkursie dla młodych programistów – web.Master Podkarpacki.

Reklama