Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej otwarto nowy żłobek i przedszkole

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska / A. Surowiec
fot. Politechnika Rzeszowska / A. Surowiec
RZESZÓW. W budynku J Politechniki Rzeszowskiej uroczyście otwarto nowy żłobek i przedszkole. Będzie w nim zapewniona opieka głównie dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów uczelni.

Całość Zespołu Żłobkowo-Przedszkolnego „Maluszkowo” zajmuje blisko 450 m2 na parterze w bud. J przy ul. Podkarpackiej 1. Do dyspozycji dzieci oddany jest także ogród wyposażony w atestowany sprzęt.

„ Życzę, by żłobek i przedszkole dobrze funkcjonowały. Jest to inicjatywa z której mogą korzystać pracownicy Politechniki Rzeszowskiej, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracji i obsługi” – zaznaczył  prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki  Rzeszowskiej.

Nowe przedszkole posiada dwie duże sale, w żłobku do dyspozycji oddano cztery przestronne sale. W aktualnym kształcie przedszkole przeznaczone jest dla 25 dzieci, natomiast w żłobku znajduje opiekę 50 dzieci, głównie pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Rzeszowskiej. Od września 2019 roku do użytku zostanie oddana kolejna sala, w której edukację przedszkolną rozpocznie kolejna 15 osobowa grupa dzieci.

„To jedyny Zespół Żłobkowo-Przedszkolny w województwie, a może i nieliczny w Polsce, który prowadzony jest głównie dla pracowników i studentów oraz osób współpracujących z uczelnią.  Na naszą korzyść przemawia także lokalizacja na kampusie  Politechniki Rzeszowskiej” – wyjaśnia Anna Lubaś, dyrektor „Maluszkowa”.
Reklama
Aktualnie placówka oferuje bogaty wachlarz zajęć edukacyjnych i usługi opiekuńczo-wychowawcze czerpiąc z ponad 5-letniego doświadczenia firmy w prowadzeniu tego typu instytucji. Zespół Żłobkowo-Przedszkolny Maluszkowo powstał dzięki dofinansowaniu dwóch projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, w tym:  Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej i Działanie 7.4 Rozwój opieki żłobkowej w regionie.

Nowa placówka jest kontynuacją współpracy Anny Lubaś z Politechniką Rzeszowską w zakresie zapewnienia wsparcia pracownikom i studentom posiadającym dzieci. Od 2015 roku w Domu Studenckim Alchemik funkcjonuje żłobek dla 44 dzieci, który cieszy się dużym zaufaniem rodziców pracujących głównie na Politechnice Rzeszowskiej.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie przystanki solarne wyróżnione za granicą

RZESZÓW. Serwis należący do grupy Euronews zaliczył stolice województwa podkarpackiego do jednego z czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu.

Rzeszów

Będą pociągi z Rzeszowa na Pol’And’Rock Festival

RZESZÓW. Sprzedaż biletów ruszy 17 lipca.

Rzeszów

Rzeszów liderem budownictwa na Podkarpaciu

RZESZÓW, PODKARPACIE. W 2018 roku spadła ilość mieszkań oddanych do użytkowania.

Rzeszów

Zaginęła 13-latka z Rzeszowa. Poszukiwania trwały do godz. 6 rano

RZESZÓW. Poszukiwania zaginionej trwały ponad 5 godzin.

Rzeszów

8,7 mln zł na rozbudowę systemu strefy płatnego parkowania to za mało?

RZESZÓW. Ratusz chciał m.in. zainstalować 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZ

RZESZÓW, POLSKA. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Rzeszów

Rzeszów bez zgody MSWiA na dalsze poszerzanie. Ratusz: „nie składamy broni”

RZESZÓW. "Cały czas będziemy walczyć. Nie składamy broni” – wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Reklama