Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

Dodano:

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Wielkoformatowe dzieło upamiętniające Ignacego Łukasiewicza i jego osiągnięcia powstanie na budynku J, przy ul. Podkarpackiej 1. Projekt, a następnie wykonanie muralu będzie stanowić upamiętnienie roku 2022 jako Roku Ignacego Łukasiewicza.

Przy ocenie prac konkursowych będą brane pod uwagę m.in. następujące kryteria: oryginalność i innowacyjność projektu, wrażenia estetyczne i poziom artystyczny oraz interpretacja tematu osiągnięć Ignacego Łukasiewicza.

Uczestnicy konkursu mogą wybrać jedną z dwóch opcji powierzchni, na której powstanie mural: ściana o wymiarach 1174 x 1195 cm lub ściana o wymiarach 1174 x 1195 cm oraz ściana sąsiadująca o wymiarach 230 x 1195 cm, która jest cofnięta w stosunku do ściany głównej o około 2,5 m. 
Reklama
Prace w formacie TIFF/JPEG/GIF/PNG/PDF można nadsyłać droga mailową na adres: promocja@prz.edu.pl do 22.04.2022 r., w tytule wpisując "Mural na budynku J". Udział w Konkursie jest bezpłatny.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 zł oraz zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Nagrodą za uzyskanie wyróżnienia w konkursie będzie zestaw gadżetów z logo Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwycięzców konkursu wyłoni Komisja Konkursowa w składzie 7 członków, wybrana przez organizatora. Komisja Konkursowa dokona wyboru według własnego uznania, uwzględniając najciekawsze pod względem oryginalności, unikatowości i ciekawej treści projekt.

Szczegółowe zasady konkursu znajdują się w regulaminie oraz załącznikach na stronie Politechniki Rzeszowskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa do Gdańska w 75 minut. LOT wraca z bezpośrednim połączeniem

RZESZÓW. W czerwcu, Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie uruchomią bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Gdańska. Lot trwa zaledwie 75-minut. Dzięki temu, szybko i komfortowo można dostać się nad polskie morze, a...

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu. W niedzielę Targi Ślubne w hali Podpromie

RZESZÓW. W niedzielę, 2 lutego w Rzeszowie odbędzie się XXII edycja Podkarpackich Targów Ślubnych. To doskonała okazja dla narzeczonych by zapoznać się z ofertą firm z branży ślubnej w jednym miejscu.

Rzeszów

Kradł rowery na terenie Rzeszowa. Jest już w rękach policji

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany w sprawie kradzieży kilku rowerów. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Usłyszał już pierwsze zarzuty.

Rzeszów

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Technologia usprawniająca punktualność

RZESZÓW/JASIONKA. Na lotnisku w Jasionce wdrożono system Digital ATC Clearance (DCL), w celu poprawy punktualności przed sezonem Lato 2025. Rzeszów jest jednym z pięciu miast w Polsce, w których zastosowano tę technologię.

Rzeszów

Przez lata znęcał się nad żoną, w końcu ją zabił. Grzegorz J. z Lubeni usłyszał wyrok

RZESZÓW. 17 lat pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał Grzegorz J., który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną, a w końcu ją zabił. Mężczyzna od ponad dwóch lat przebywa w areszcie....

Rzeszów

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Reklama