Rzeszów - Poniedziałek, 15.12.2025
Reklama

Na ponad rok zamkną fragment ul. Powstańców Listopadowych

Dodano: 23.08.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Rozpoczyna się kolejny etap budowy drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. W związku z tym, Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie musi zamknąć dla ruchu fragment ul. Powstańców Listopadowych.

Budowa jednej z najważniejszych inwestycji drogowych realizowanych obecnie w Rzeszowie rozpoczęła się w czerwcu. Wykonawcą prac jest firma Eurovia. Inwestycja wchodzi w kolejną fazę, w związku z tym konieczne jest zamknięcie fragmentu ul. Powstańców Listopadowych.

Od poniedziałku, 26 sierpnia nieprzejezdny będzie odcinek tej ulicy od posesji o numerze 41 do zakrętu obok ogrodów działkowych. - Taka organizacja ruchu ma potrwać do końca 2025 roku – informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W tym czasie wykonawca ma zadbać o dojazd do posesji i sterowanie ruchem. - Wykonawca robót musi zapewnić dojazd do posesji oraz zjazdów prowadzących do pól czy posesji znajdujących się przy drodze. Będzie musiał też zająć się ręcznym sterowaniem ruchem, jeśli w godzinach szczytu pojawi się taka konieczność – tłumaczy Marcin Piecyk.

Reklama

Mapka z oznaczonym odcinkiem ul. Powstańców Listopadowych, który zostanie zamknięty / Materiały prasowe UM Rzeszowa

Przyszła droga pozwoli lepiej skomunikować osiedl Słocina i Zalesie z centrum miasta. Będzie miała 1,4 km długości i szerokość 7 metrów. Powstaną przy niej obustronne chodniki o szerokości 2 m. Częścią tego przedsięwzięcia będzie także budowa ścieżek rowerowych, oświetlenia oraz zatok autobusowych. W niektórych miejscach zamontowane zostaną ekrany akustyczne.

Koszt budowy drogi to ponad 43 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec 2025 roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Rzeszów

Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich 16-latka kierująca motorowerem

RZESZÓW. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. 

Rzeszów

Znamy datę oficjalnego otwarcia Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Uroczyste otwarcie już 9 października.

Rzeszów

PKP PLK zapowiada zmiany na Podkarpaciu. Dotyczą przejazdów bez przesiadek oraz bezpieczeństwa

PODKARPACIE. Od 11 października pojedzie bezpośredni pociąg ze Stalowej Woli do Lublina.

Rzeszów

W G2A Arena ruszył Kongres 590

RZESZÓW. Kongres potrwa od 7 do 8 października.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Trzcianie koło Rzeszowa

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł na miejscu wypadku.

Reklama