Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

Dodano: 25.03.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W kwietniu br. ratusz zamierza ogłosić konkurs na zaprojektowanie terenów zielonych na prawym brzegu Wisłoka. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

W środę, 24 marca 2021 r. podczas konferencji prasowej z udziałem dr Ewy Leniart oraz pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka, przedstawiono koncepcję zagospodarowania terenów zielonych na prawym brzegu Wisłoka, obok zaplanowanej już zabudowy mieszkalnej. Chodzi o obszar o długości około kilometra i szerokości blisko 100 metrów, mieszczący się pomiędzy mostem zamkowym a zaporą. Miałby tam powstać park.

Przed konferencją, w ratuszu odbyły się rozmowy z deweloperami, którzy zamierzają realizować tam swoje inwestycje. Zadeklarowali oni chęć współpracy z miastem i współfinansowanie budowy parku.
Koncepcja była również konsultowana z rzeszowskimi architektami z SARP, którzy uznali, że bulwary powinny być zagospodarowane jako obszary w pełni funkcjonalne, oferujące dostęp do małej gastronomii, przystani kajakowych, mini plaż, promenad spacerowych itp. atrakcji.

W kwietniu miasto ma ogłosić konkurs na zaprojektowanie parku. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 60 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w ekipie Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Z ekipą z Rzeszowa żegna się Piotr Gruszka, pierwszy szkoleniowiec drużyny.

Rzeszów

Defibrylatory AED znalazły się w rzeszowskiej przestrzeni miejskiej

RZESZÓW. Defibrylator AED znajdziemy na przystanku autobusowym MPK Piłsudskiego 03 oraz w autobusie komunikacji miejskiej o numerze taborowym 100.

Rzeszów

"Czarny Bez" z Rzeszowa powalczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2020

RZESZÓW. Z tej okazji do Rzeszowa przyjedzie Rob McBride – miłośnik drzew, reporter BBC i ambasador Konkursu Europejskie Drzewo Roku.

Rzeszów

Na prywatnej posesji w Rzeszowie ujawniono krajankę tytoniową o wartość 63 tys. zł

RZESZÓW.  Pomieszczeniach budynku strażnicy graniczni ujawnili 8 worków wypełnionych nielegalną krajanką tytoniową.

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Nowe rozkłady obowiązywać będą od 3 lutego 2020 r. 

Rzeszów

Piesi potrąceni na pasach. Wszyscy trafili do szpitala

RZESZÓW. Potrącenia miały miejsce na ul. Warszawskiej, ul. Leszka Czarnego oraz na ul. Lwowskiej. 

Rzeszów

Z Rzeszowa do Tunezji. Nowy kierunek czarterowy

Rzeszów. Nowe połączenie rusza 11 czerwca.

Reklama