Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

Dodano: 25.03.2021 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W kwietniu br. ratusz zamierza ogłosić konkurs na zaprojektowanie terenów zielonych na prawym brzegu Wisłoka. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

W środę, 24 marca 2021 r. podczas konferencji prasowej z udziałem dr Ewy Leniart oraz pełniącego obowiązki prezydenta Rzeszowa Marka Bajdaka, przedstawiono koncepcję zagospodarowania terenów zielonych na prawym brzegu Wisłoka, obok zaplanowanej już zabudowy mieszkalnej. Chodzi o obszar o długości około kilometra i szerokości blisko 100 metrów, mieszczący się pomiędzy mostem zamkowym a zaporą. Miałby tam powstać park.

Przed konferencją, w ratuszu odbyły się rozmowy z deweloperami, którzy zamierzają realizować tam swoje inwestycje. Zadeklarowali oni chęć współpracy z miastem i współfinansowanie budowy parku.
Koncepcja była również konsultowana z rzeszowskimi architektami z SARP, którzy uznali, że bulwary powinny być zagospodarowane jako obszary w pełni funkcjonalne, oferujące dostęp do małej gastronomii, przystani kajakowych, mini plaż, promenad spacerowych itp. atrakcji.

W kwietniu miasto ma ogłosić konkurs na zaprojektowanie parku. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 60 tys. zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ogrywa Jastrzębski Węgiel w trzech setach

RZESZÓW. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został Jakub Jarosz.

Rzeszów

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla studenta PRz za najlepszą rozprawę doktorską

RZESZÓW. Zwycięska rozprawa doktorska dotyczyła technologii wzmacniania konstrukcji betonowych przy użyciu wstępnie naprężanych taśm kompozytowych.

Rzeszów

Głos rzeszowskiej kurii w sprawie odwołanego spektaklu

RZESZÓW. Poznaliśmy stanowisko Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie w sprawie spektaklu Pawła Passiniego #chybanieja.

Rzeszów

130 pożarów traw w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. Jeden z największych miał miejsce w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. 14 hektarów nieużytków spłonęło w Rzeszowie przy ul Beskidzkiej.

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Rzeszów

Znamy liczbę bezdomnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wśród nich jest siedmioro dzieci

RZESZÓW. W stolicy województwa podkarpackiego jest 128 osób bezdomnych. 

Reklama