Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

„Na Rynek marsz” - w sobotę możliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się trening oraz marszobieg z 4-krotnym mistrzem olimpijskim - Robertem Korzeniowskim. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Robert Korzeniowski przyjeżdża do Rzeszowa jako gość specjalny 17. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, który odbędzie się już w najbliższy weekend w ZEN.com EXPO. Spotkanie ze sportowcem zaplanowano 29 listopada 2025 r. o godz. 18:50 w ramach prelekcji pt. "Z Rzeszowa na Olimp – czyli w 20 lat dookoła świata".

Tego samego dnia, o godz. 11:00 w samym centrum stolicy Podkarpacia odbędzie się trening oraz marszobieg ulicami miasta z udziałem Roberta Korzeniowskiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa - Konrada Fijołka.

Plan wydarzenia:

11:00 - rozpoczęcie rozgrzewki pod okiem Roberta Korzeniowskiego

11:30 - marszobieg ze startem z Rynku - ulicami Kościuszki, 3 Maja, al. Pod Kasztanami, Olszynki, Naruszewicza, Mickiewicza - Rynek.

13:00 - zakończenie treningu, wspólne rozmowy i zdjęcia z Robertem Korzeniowskim.

Reklama

Robert Korzeniowski (ur. 30 lipca 1968 w Lubaczowie) - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Możliwie utrudnienia w ruchu

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa , w związku z organizacją imprezy marszobiegu z Robertem Korzeniowskim, spodziewane są czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 11:00–12:30 na następujących ulicach: 

  • Szopena (odcinek w okolicach fontanny multimedialnej do Filharmonii Podkarpackiej)
  • Kilara (przejście dla pieszych w okolicach Filharmonii Podkarpackiej)
  • Naruszewicza
  • Kreczmera
  • Mickiewicza

Ruch będzie czasowo wstrzymywany na kilku minut w miejscach przejścia peletonu, po czym zostanie przywrócony do normalnego trybu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Rzeszów

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Rzeszów

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

Reklama