Reklama

Aktualności / Rzeszów

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków od 16 marca

Dodano: 16.03.2022 r.

Świadczenia dla uchodźców z Ukrainy. Nabór wniosków od 16 marca - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Od środy (16.03) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie będzie przyjmował wnioski od uchodźców z Ukrainy.

Możliwość uzyskania świadczeń socjalnych przez uchodźców z Ukrainy, wynika z zapisów ustawy, którą prezydent RP podpisał w minioną sobotę. Część świadczeń będzie wypłacana za pośrednictwem jednostek samorządowych, w przypadku Rzeszowa przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nabór wniosków w MOPS w Rzeszowie rozpocznie w środę – 16 marca. Ważne - warunkiem niezbędnym do złożenia wniosku o świadczenia jest posiadanie przez uchodźcę numeru PESEL. Te będą nadawane w uruchamianym również w środę specjalnym punkcie Urzędu Miasta Rzeszowa, przy ul. Langiewicza 15, o czym pisaliśmy TUTAJ.

- Wnioski o wypłatę świadczeń będzie można składać od 16 marca osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 – Sala Obsługi Mieszkańców w godzinach od 9.00 do 17.00, przez pięć dni tygodnia, od poniedziałku do piątku – mówi Irena Marszałek-Czekierda, dyrektor MOPS w Rzeszowie.REKLAMA

O jakie świadczenia, finansowane z budżetu państwa, będą mogli występować do MOPS mieszkający w Rzeszowie uchodźcy z Ukrainy?

Obywatelowi Ukrainy, którego pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny (na podstawie ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym) i który został wpisany do rejestru PESEL, przysługuje pomoc w postaci jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł  na osobę, przeznaczonego na utrzymanie, w szczególności na pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe.

Uchodźcy mogą starać się także o świadczenia pieniężne i niepieniężne określone w ustawie o pomocy społecznej oraz świadczenia rodzinne.

Ponadto o wypłatę świadczeń mogą ubiegać się osoby, które zapewniają w Rzeszowie zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy.

Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju świadczeń, tego, komu one przysługują i w jakiej wysokości dostępne będą na stronie internetowej www.mopsrzeszow.pl.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych - Aktualności Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach...

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzc...

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: