Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

„Na Rynek marsz” - w sobotę możliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się trening oraz marszobieg z 4-krotnym mistrzem olimpijskim - Robertem Korzeniowskim. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Robert Korzeniowski przyjeżdża do Rzeszowa jako gość specjalny 17. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, który odbędzie się już w najbliższy weekend w ZEN.com EXPO. Spotkanie ze sportowcem zaplanowano 29 listopada 2025 r. o godz. 18:50 w ramach prelekcji pt. "Z Rzeszowa na Olimp – czyli w 20 lat dookoła świata".

Tego samego dnia, o godz. 11:00 w samym centrum stolicy Podkarpacia odbędzie się trening oraz marszobieg ulicami miasta z udziałem Roberta Korzeniowskiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa - Konrada Fijołka.

Plan wydarzenia:

11:00 - rozpoczęcie rozgrzewki pod okiem Roberta Korzeniowskiego

11:30 - marszobieg ze startem z Rynku - ulicami Kościuszki, 3 Maja, al. Pod Kasztanami, Olszynki, Naruszewicza, Mickiewicza - Rynek.

13:00 - zakończenie treningu, wspólne rozmowy i zdjęcia z Robertem Korzeniowskim.

Reklama

Robert Korzeniowski (ur. 30 lipca 1968 w Lubaczowie) - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Możliwie utrudnienia w ruchu

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa , w związku z organizacją imprezy marszobiegu z Robertem Korzeniowskim, spodziewane są czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 11:00–12:30 na następujących ulicach: 

  • Szopena (odcinek w okolicach fontanny multimedialnej do Filharmonii Podkarpackiej)
  • Kilara (przejście dla pieszych w okolicach Filharmonii Podkarpackiej)
  • Naruszewicza
  • Kreczmera
  • Mickiewicza

Ruch będzie czasowo wstrzymywany na kilku minut w miejscach przejścia peletonu, po czym zostanie przywrócony do normalnego trybu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Mieszkańcy zdecydowali. Te projekty będą realizowane w ramach RBO 2021

RZESZÓW. Zakończyło się głosowanie na zadania w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2021 r. Dziś poznaliśmy zwycięskie projekty.

Rzeszów

Policyjna eskorta pacjentki z Łańcuta do Rzeszowa

ŁAŃCUT/RZESZÓW. Dzięki policyjnej eskorcie starsza kobieta z podejrzeniem udaru mózgu dotarła na czas do szpitala.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty kolejne obostrzenia, m.in. zamknięte instytucje kultury i częściowo galerie handlowe

„Chcemy zmniejszyć mobilność społeczną” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji.

Rzeszów

Bieg Niepodległości odbędzie się wirtualnie

RZESZÓW. 11 listopada br. nie będzie biegaczy i nie będzie kibiców na ulicach Rzeszowa. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy 8. PKO Biegu Niepodległości „z bólem serca” postanowili zmienić formułę imprezy. 

Rzeszów

Nowe ogniska koronawirusa w powiecie rzeszowskim

Sanepid udostępnił najnowszy raport dotyczący ognisk koronawirusa w województwie podkarpackim. W powiecie rzeszowskim pojawiły się dwa nowe ogniska. Na Podkarpaciu jest ich łącznie dziewięć.

Rzeszów

Nowy punkt drive-thru w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie otwiera się piąty punkt pobrań wymazów w kierunku COVID-19. Na Podkarpaciu łącznie działa już 30 takich miejsc.

Rzeszów

Strajk kobiet. W poniedziałek kolejny protest w Rzeszowie

RZESZÓW. Protestujący ponownie wyjdą i wyjadą na ulice Rzeszowa. Początek demonstracji o godz. 17:00.

Rzeszów

Miasto odkupi chryzantemy od handlarzy

RZESZÓW. Rzeszów, podobnie jak wiele innych miast w Polsce, odkupi chryzantemy od handlarzy. Ozdobią one m.in. miejskie klomby i rabaty.

Reklama