Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

„Na Rynek marsz” - w sobotę możliwe utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Dodano: 26.11.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w centrum miasta odbędzie się trening oraz marszobieg z 4-krotnym mistrzem olimpijskim - Robertem Korzeniowskim. W związku z wydarzeniem mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Robert Korzeniowski przyjeżdża do Rzeszowa jako gość specjalny 17. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego, który odbędzie się już w najbliższy weekend w ZEN.com EXPO. Spotkanie ze sportowcem zaplanowano 29 listopada 2025 r. o godz. 18:50 w ramach prelekcji pt. "Z Rzeszowa na Olimp – czyli w 20 lat dookoła świata".

Tego samego dnia, o godz. 11:00 w samym centrum stolicy Podkarpacia odbędzie się trening oraz marszobieg ulicami miasta z udziałem Roberta Korzeniowskiego oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa - Konrada Fijołka.

Plan wydarzenia:

11:00 - rozpoczęcie rozgrzewki pod okiem Roberta Korzeniowskiego

11:30 - marszobieg ze startem z Rynku - ulicami Kościuszki, 3 Maja, al. Pod Kasztanami, Olszynki, Naruszewicza, Mickiewicza - Rynek.

13:00 - zakończenie treningu, wspólne rozmowy i zdjęcia z Robertem Korzeniowskim.

Reklama

Robert Korzeniowski (ur. 30 lipca 1968 w Lubaczowie) - polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego.

Możliwie utrudnienia w ruchu

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa , w związku z organizacją imprezy marszobiegu z Robertem Korzeniowskim, spodziewane są czasowe utrudnienia w ruchu drogowym w godzinach 11:00–12:30 na następujących ulicach: 

  • Szopena (odcinek w okolicach fontanny multimedialnej do Filharmonii Podkarpackiej)
  • Kilara (przejście dla pieszych w okolicach Filharmonii Podkarpackiej)
  • Naruszewicza
  • Kreczmera
  • Mickiewicza

Ruch będzie czasowo wstrzymywany na kilku minut w miejscach przejścia peletonu, po czym zostanie przywrócony do normalnego trybu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Rzeszów

WSIiZ rozpoczęła rekrutację na studia I i II stopnia

RZESZÓW. Pojawiło się sporo nowości, zarówno na ścieżkach polskojęzycznych, jak i angielskojęzycznych. Dokumenty można przesyłać drogą elektroniczną.

Rzeszów

Poczta Polska prosi o dane mieszkańców. Prezydent Rzeszowa odmówił

RZESZÓW. Samorządy w całej Polscy otrzymują maile od Poczty Polskiej z prośbą o przekazanie „danych ze spisu wyborców”. Taka wiadomość trafiła również do rzeszowskiego magistratu. Prezydent Rzeszowa odmówił udzielenia tych informacji.

Reklama