Rzeszów - Środa, 24.09.2025
Reklama

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

Dodano: 20.01.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa. Na popołudnie zapowiadane są dalsze opady śniegu i spadek temperatury.

- Między godziną 5 a 8 rano na ulicach pracowało 12 naszych posypywarek. W tym czasie posypaliśmy wszystkie ulice I, II i III standardu. Pługi na razie pozostają w gotowości do wyjazdu, póki co opady śniegu nie są na tyle intensywne, aby potrzebna była interwencja tych pojazdów - mówi Sławomir Progorowicz, prezes MPGK Rzeszów.

Kolejny raz posypywarki wyjadą na ulice Rzeszowa po godz. 12:00. Zgodnie z prognozami, popołudniu dalej będzie padać śnieg, a temperatury spadną. Spodziewane są oblodzenia dróg i chodników.

- Wszystkie nasze pojazdy są gotowe do wyjazdu. Będziemy reagować adekwatnie do sytuacji i postaramy się sprawnie i szybko walczyć ze skutkami zimowej aury. Jak zwykle podczas takiej pogody prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach – mówi Sławomir Progorowicz.
Reklama
Za zimowe utrzymanie dróg w Rzeszowie odpowiada konsorcjum Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na prawie 550 kilometrach ulic w mieście.

Drogowcy dysponują 12 pojazdami ciężarowymi z pługami i posypywarkami oraz 25 lżejszymi, przeznaczonymi do odśnieżania chodników. W razie intensywnych opadów śniegu, na ulice może wyjechać 16 dodatkowych pługów, które można zamontować do śmieciarek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie rewitalizacja Koszar Kraińskiego. Konserwator zabytków odbył wizję lokalną

RZESZÓW. Jak poinformował Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu, trwają działania mające na celu rewitalizację tzw. Koszar Kraińskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Reklama