Rzeszów - Piątek, 19.12.2025
Reklama

Na Uniwersytecie Rzeszowskim powstały pokoje wyciszeń

Dodano: 23.03.2022 r.

fot. Uniwersytet Rzeszowski
fot. Uniwersytet Rzeszowski
RZESZÓW. Na Uniwersytecie Rzeszowskim studenci z niepełnosprawnością mogą skorzystać ze specjalnych pokoi wyciszeń, w których znajdą chwile wytchnienia i uspokojenia. Miejsca te powstały w ramach projektu „Przyjazny NURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.

Pięć pokoi wyciszeń zostało oddanych do użytku studentów z niepełnosprawnościami Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pomieszczenia te służą do wewnętrznego wyciszenia się i uspokojenia. Studenci mogą w nich odciąć się na chwilę od szumu informacyjnego i nadmiaru bodźców zewnętrznych, aby poprawić koncentrację.

Pokoje te mieszczą się w budynkach: A1 (poziom -1, sala 014), D9 (Zalesie, sala 251), D1 (Zalesie, skrzydło C, sala 1d) oraz w akademiku Laura (1 piętro, sala 119 b) i bibliotece (1 piętro, korytarz).
Przedsięwzięcie zostało sfinansowane w ramach projektu UR „Przyjazny nURt” - rozwój dostępności UR -  realizowanego przez Biuro ds. Spraw Osób z Niepełnosprawnościami UR.
Reklama

Dostęp do pokoi umożliwiają specjalne karty magnetyczne, które można pobrać w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych UR przy ul. Pigonia 6 (pokój w bibliotece nie wymaga karty).

Jeszcze w tym roku Uniwersytet Rzeszowski planuje utworzenie kolejnych pięciu pokoi wyciszeń.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

RZESZÓW. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z uczelnią w Hamburgu

RZESZÓW. PRz podpisała porozumienie o  współpracy z Helmut Schmidt University (Uniwersytet Federalnych Sił Zbrojnych) w Hamburgu.

Rzeszów

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Reklama