Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto planuje rozbudować sieć ścieżek rowerowych i terenów spacerowych nad rzeszowskim Wisłokiem. Nowy szlak powstanie na lewym brzegu rzeki.

Strefa rekreacyjna nad Wisłokiem będzie rozbudowywana. -  Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte już zostały m.in. tereny Kopca Konfederatów, które zostały przeznaczone pod zieleń i rekreację – mówi prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Pod zieleń i rekreację przeznaczono także 10 hektarów terenu pomiędzy mostami Zamkowym i Karpackim.

W ubiegłym roku miasto zakończyło wykup terenów na lewym brzegu Wisłoka. Chodzi o działki na terenie od mostu Lwowskiego w kierunku północnym.
Reklama
W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa dla budowy nowej drogi dla rowerzystów oraz części dla pieszych w tym rejonie. Chodzi o odcinek od ul. Siemiradzkiego do wysokości mostu kolejowego. Przetarg został już ogłoszony. 

Nowa ścieżka pieszo-rowerowa będzie miał kilometr długości i cztery metry szerokości (2,5 m dla rowerów, 1,5 m dla pieszych). Ma tam powstać również stacja naprawy rowerów, oświetlenie oraz elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci).

Zwycięzcę przetargu poznamy najprawdopodobniej w marcu. Na opracowanie dokumentacji będzie miał pięć miesięcy od daty podpisania umowy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Postawiono zarzuty 23-latkowi, który zrzucił hulajnogę Blinkee z mostu

RZESZÓW. Wartość strat została oszacowana na kwotę 3075 zł.

Rzeszów

Bezpłatne warsztaty informatyczne dla osób powyżej 50 roku życia

RZESZÓW. Warsztaty są bezpłatne, a o udziale w szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Rzeszów

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku na ul. Krakowskiej. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. 20-letniemu Kacprowi I. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Szykuje się zmiana na stanowisku skarbnika Rzeszowa

RZESZÓW. Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz.

Rzeszów

W sobotę gala boksu na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. 6 lipca 2019 r. o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się Gala "KnockOut Boxing Night 7: Różański vs. Izu".

Rzeszów

Przy 10 drzewach w mieście znajdą się specjalne tabliczki

RZESZÓW. Do akcji zostało już wytypowanych 10 drzew w różnych częściach Rzeszowa.

Reklama