Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Nad Wisłokiem zebrano ok. 100 worków śmieci. Znamy statystyki akcji

Dodano:

fot. Fundacja Rzeszowska
fot. Fundacja Rzeszowska
RZESZÓW. 9 marca na terenach przy Wisłoku odbyła się akcja „Czysto pod Kopcem”. Podczas wielkiego sprzątania 30 wolontariuszy zebrało ok. 100 worków śmieci.

Akcja „Czysto pod Kopcem” została zorganizowana przez Fundację Rzeszowską oraz Stacje Rzeszów Dziki. Głównym zadaniem było wielkie sprzątanie terenów nad Wisłokiem w okolicy Kopca Konfederatów Barskich.

Podczas czterogodzinnego sprzątania ok. 3,5 ha terenu, 30 chętnym w wieku od 4 do 62 lat udało się zebrać ok. 100 worków śmieci. Wśród odpadów znalazły się śmieci ostrych i niebezpiecznych dla ludzi, a niekiedy zabójczych dla ptaków, mniejszych ssaków i bezkręgowców.

„Chcemy z całego serca podziękować wszystkim którzy wzięli udział w akcji. Jednocześnie informujemy, że kolejne wspólne sprzątanie planujemy na dzień 23 marca 2019 r. Szczegóły podamy wkrótce” – piszą organizatorzy akcji.

Inicjatywa odbywała się we wsparciu z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej „Wody Polskie”, Zarządem Zieleni Miejskiej oraz Polskim Związkiem Łowieckim – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

WISŁOKOSTRADA

Postęp prac na budowie drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

Rzeszów

Wytatuowany motocykl z Rzeszowa wyróżniony we Włoszech

RZESZÓW. Rzeszowska firma Game Over Cycles (GOC) zdobyła nagrodę w konkursie zorganizowanym na prestiżowej imprezie motocyklowej we Włoszech. Nagrodzono motocykl The Recidivist.

Rzeszów

Winyle, CD, rękodzieło, biżuteria i wiele więcej na kiermaszu w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 11-12 października w CH Plaza w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu „Niezła Sztuka”. Tym razem wzbogaconego o ofertę rękodzieła artystycznego.

Rzeszów

Ruszyła budowa miejskiej plaży nad Wisłokiem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pod koniec września rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu terenu na prawym brzegu Wisłoka, w rejonie zapory. Powstaje tam zapowiadana od dawna miejska plaża z drewnianymi podestami, ławkami, leżakami i parkletami.

Rzeszów

"Dzień Seniora" z rzeszowskim oddziałem ZUS. Porady, wykłady, prelekcje i inne atrakcje

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 11 października w Centrum Innowacji Miejskich – URBAN LAB, przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przesz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie...

Rzeszów

Jasionka znów z rekordem - ponad 127 tys. pasażerów we wrześniu. Wkrótce rusza nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. - To najlepszy dziewiąty miesiąc roku w historii lotniska, z wynikiem wyższym o 11 procent od ubiegłorocznego (115 tys.) – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

Rzeszów

Rewitalizacja części Parku Sybiraków. Będzie m.in. nowy plac zabaw i więcej zieleni

RZESZÓW. Umowa z wykonawcą została już podpisana. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Reklama