Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Najlepsi szachiści z Rzeszowa powalczą o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W przyszłym tygodniu w stolicy Podkarpacia odbędą się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Tradycyjnie w okolicach Dnia Niepodległości najlepsi szachiści z Rzeszowa i okolic spotkają się, by stoczyć bój o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia. Rywalizacja ta będzie mieć miejsce podczas XV Mistrzostw Rzeszowa w Szachach, których organizatorem jest Roman Wąsik – założyciel Rzeszowskiego Klubu Szachowego, zasłużony sędzia, nauczyciel, popularyzator szachów oraz trener, który wychował między innymi Miłosza Szpara – obecnego mistrza międzynarodowego.

W dotychczasowych czternastu edycjach rozgrywek wzięło udział łącznie ponad 550 osób.

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – Juniorzy i Juniorki (2012-2009) oraz Seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – Juniorzy i Juniorki (2013 i młodsi). W trakcie rozgrywek obowiązywać będą przepisy Kodeksu Szachowego, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.
Reklama
Mistrzostwa odbędą się w dniach 8 – 12 listopada 2023 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Paderewskiego 154. Uroczystość otwarcia zaplanowana jest w czwartek 9 listopada 2023 roku o godzinie 17:00, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi

w niedzielę 12 listopada 2023 roku o godzinie 16:30. Komunikat Organizacyjny zawierający szczegóły dotyczące udziału oraz przewidzianych nagród dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Podkarpackiego Związku Szachowego. Realizację wydarzenia wspierają: współorganizator – Rzeszowski Dom Kultury, Partnerzy – Rzeszowski Klub Szachowy i Biuro Turystyczne Wagabunda oraz Sponsor – Bracia Ożóg Tyczyn Park.

 
Źródło: RDK
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

8 kierunków letnich Ryanair z lotniska w Jasionce, w tym nowa trasa do Alicante

RZESZÓW/JASIONKA. Ryanair ogłosił rozkład lotów z podrzeszowskiego lotniska na sezon letni 2024. Wśród ośmiu destynacji, jest nowy kierunek - to słoneczne Alicante we wschodniej Hiszpanii. Nie zabrakło również popularnych tras takich jak...

Rzeszów

RzeszówToMy. W lutym dwa spotkania z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. W tym miesiącu odbędą się dwa spotkania Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMy. Podczas spotkań poruszane będą tematy zrealizowanych inwestycji, bieżących sprawy dotyczących osiedli oraz planów na przyszłość.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Matysowskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje ulicę Matysowską na os. Matysówka na odcinku od skrzyżowania z ul. Pienińską do granicy Rzeszowa i gminy Chmielnik.

Rzeszów

Jolanta Kaźmierczak nie jest już zastępcą Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przyjął rezygnację Jolanty Kaźmierczak z funkcji zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa z dniem 14 lutego 2024 r. Wiceprezydentem Rzeszowa była od połowy 2021 roku.

Rzeszów

Wieczorny wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów

RZESZÓW. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na al. Rejtana. Zderzyło się sześć samochodów. Utrudnienia w ruchu trwały do północy.

Rzeszów

Duże zainteresowanie budową nowego żłobka w Rzeszowie

RZESZÓW. Aż 8 firm chce wybudować nowy żłobek na osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką miasto zarezerwowało na realizację tej inwestycji.

Rzeszów

Oddział chirurgii w Szpitalu Miejskim zostanie wyremontowany

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wyremontuje Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej. Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie oferty do 23 lutego.

Rzeszów

W rzece Przyrwa znaleziono zwłoki mężczyzny. To 47-letni mieszkaniec Rzeszowa

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono wczoraj w rzece Przyrwa w rejonie ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka.

Reklama