Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Najlepszy I kwartał w historii lotniska w Jasionce

Dodano: 13.04.2023 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 185 tys. osób skorzystało z usług lotniska w Jasionce od początku 2023 roku. To najlepszy pierwszy kwartał w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, który co miesiąc notuje kolejne rekordy.

Pierwszy kwartał bieżącego roku jest lepszy od rekordowego do tej pory pierwszego kwartału 2019 roku o 13 procent. Najwięcej pasażerów skorzystało z linii Ryanair - ponad 78 tys. oraz PLL LOT - ponad 46 tys., a prawie 28 tys. osób wybrało czartery. Najchętniej wybieranym kierunkiem przez pasażerów podrzeszowskiego lotniska była Warszawa, na tej trasie obsłużonych zostało niemal 46 tys. pasażerów. Natomiast w podróże z i do Londynu udało się niespełna 45 tys. osób.

– Bardzo dziękujemy naszym pasażerom za coraz większe zaufanie i skorzystanie z naszej oferty, co wyraźnie potwierdzają statystyki. W rozpoczętym już sezonie letnim mamy dla nich świetne kierunki i liczymy, że liczby odprawionych pasażerów będą sukcesywnie rosnąć – mówi Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego portu lotniczego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

23-latek groził śmiercią kierującej taxi na aplikację

RZESZÓW. Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który nie chciał zapłacić za kurs kobiecie kierującej pojazdem na aplikację. Mężczyzna przedmiotem przypominającym broń, groził jej pozbawieniem życia.

Rzeszów

41-latek spowodował kolizję i odjechał. Miał ponad 2 promile i zakaz prowadzenia pojazdów

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali mieszkańca Rzeszowa, który wsiadł za kierownicę mając ponad 2 promile alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 41-latkek spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia.

Rzeszów

10 wypadków, 44 kolizje. Rzeszowscy policjanci podsumowali "majówkę"

RZESZÓW. Policjanci rzeszowskiej drogówki podsumowali działania „Majowy weekend”. W ciągu sześciu dni trwania akcji, mundurowi odnotowali 10 wypadków i 44 kolizje drogowe. Wyeliminowali z ruchu 6 nietrzeźwych kierujących.

Rzeszów

Podpisano umowę z wykonawcą PCLA. Ma być gotowe jesienią 2026 roku

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z firmą Mirbud, która wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki za kwotę 194 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w październiku 2026 roku.

Rzeszów

Wielka impreza na rzeszowskim Rynku z okazji "Dnia osób z niepełnosprawnościami"

RZESZÓW. Barwny korowód, występy zespołów, warsztaty, zawody i wiele więcej atrakcji przygotowano z okazji tegorocznych obchodów „Dnia osób z niepełnosprawnościami” w Rzeszowie. Wydarzenie organizuje stowarzyszenie „For You”.

Rzeszów

Komunikacja miejska. Nowe przystanki na żądanie

RZESZÓW. Od 1 maja lista przystanków na żądanie w Rzeszowie zwiększy się o 116 kolejnych (w tym 8 poza miastem). Dla 12 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”.

Rzeszów

Szkoła Podstawowa nr 12 w Rzeszowie odnowiona

RZESZÓW. W budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie odnowione zostały sale lekcyjne, świetlica oraz inne pomieszczenia. Renowacja była możliwa dzięki środkom przekazanym miastu przesz Fundację Leroy Merlin.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu na os. Przybyszówka. Powstaną m.in. zadaszone trybuny

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę boiska piłkarskiego przy ul. Stadionowej w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwie zadaszone trybuny. Zadanie będzie realizowane w ramach RBO.

Reklama