Rzeszów - Wtorek, 19.08.2025
Reklama

Najlepszy luty w historii lotniska w Jasionce

Dodano:

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. 58,6 tys. pasażerów skorzystało z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka w ubiegłym miesiącu. To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 12 procent od dotychczasowego rekordu z 2019 roku.

– Konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę połączeń lotniczych, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podkarpacia oraz sąsiednich regionów. Pokazują to statystyki, bo od czerwca ubiegłego roku osiem miesięcy było rekordowe - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska. To też zasługa naszych pracowników, którzy skutecznie obsługują nie tylko największą w historii liczbę pasażerów, ale przede wszystkim ogromną liczbę samolotów z pomocą dla Ukrainy – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
W ubiegłym miesiącu najwięcej pasażerów skorzystało z usług Ryanaira - 24 tys. osób, 14 tys. podróżnych wybrało PLL LOT. Wśród kierunków, niesłabnąca popularnością cieszą się: Londyn (14,5 tys.), Warszawa (14 tys.) i Dublin (4,5 tys. osób). Zrealizowano ponad tysiąc operacji lotniczych.

Od początku roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło już ponad 116 tys. pasażerów.

W rozpoczynającym się 26 marca sezonie letnim podkarpacki port będzie oferował rekordową liczbę 24 kierunków do 13 krajów, w tym nowości takie jak Czarnogóra, czy greckie wyspy Kefalonia i Itaka.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Rzeszów

Tragiczny wpadek na przejeździe kolejowym przy ul. Zawiszy Czarnego. Zginął rowerzysta

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz szynobus na przejeździe kolejowym.
 

Rzeszów

Rusza nowa linia autobusowa. Pojedzie przez ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową nr 14 i wprowadza zmiany na linii nr 1.

Rzeszów

Rzeszowska inwestycja w konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2020"

RZESZÓW. Suszarnia osadów w Rzeszowie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r.

Rzeszów

Ruszyła loteria "Mieszkam w Rzeszowie". Wśród nagród m.in. Thermomix, aparat Nikon, Playstation

RZESZÓW. Loteria „Mieszkam w Rzeszowie” skierowana jest do wszystkich osób,  które ukończyły 18 lat oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Rzeszów

ZTM uruchomił system płatności zbliżeniowych w kasownikach

RZESZÓW. Od początku maja za przejazd komunikacją miejską możemy zapłacić kartą płatniczą. Autobusy, w których już działa nowy system są oznaczone specjalną naklejką.

Rzeszów

Indyjska firma wybuduje zakład w "Dworzysku"

Będą w nim wytwarzane komponenty dla branży chemicznej. Wartość inwestycji – ponad 33 mln zł.

Rzeszów

Od 6 maja rzeszowskie przedszkola i żłobki znów otwarte

RZESZÓW. Ok. 25% rodziców chce posłać dzieci do przedszkoli i 15% do żłobków, tak wynika z ankiety jaką uzupełniali rodzice na prośbę placówek.

Reklama