Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Najnowszy raport z akcji „Zima” w Rzeszowie. Służby pracowały całą noc

Dodano: 08.01.2026 r. / Redakcja

Akcja "Zima" w Rzeszowie - fot. RESinet.pl / UM Rzeszowa
Akcja "Zima" w Rzeszowie - fot. RESinet.pl / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Od północy w Rzeszowie i w kilku innych powiatach naszego województwa obowiązuje ostrzeżenie I stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z intensywnymi opadami śniegu. Służby miejskie przez całą noc prowadziły działania, zmierzające do zminimalizowania skutków „ataku” zimy.

„Niezmiennie utrzymują się opady śniegu i utrzymują się bardzo trudne warunki na drogach. Dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom za spokojną, rozsądną jazdę oraz stosowanie się do apeli służb. Prosimy jednocześnie o wyrozumiałość – miejskie służby pracują nieprzerwanie, jednak ze względu na utrzymujące się opady śniegu prace muszą być wykonywane cyklicznie i regularnie. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a działania będą kontynuowane tak długo, jak będą tego wymagały warunki pogodowe” – czytamy w porannym komunikacie Urzędu Miasta Rzeszowa.

Beata Sander z Kancelarii Prezydenta poinformowała, że służby miejskie odpowiedzialne za zimowe utrzymanie miasta pracowały przez całą noc, aby zminimalizować skutki intensywnych opadów śniegu.

- Do godziny 2.00 w nocy główne ciągi komunikacyjne doprowadzone zostały do dobrego stanu – jezdnie były czarne i przejezdne – przekazała przedstawicielka Kancelarii Prezydenta.

Reklama

- Niestety, w godzinach nocnych ponownie rozpoczęły się intensywne opady śniegu. O godz. 3.30 rozpoczęto kolejną turę działań – dodała.

Na ulice Rzeszowa wyjechało 30 pługopiaskarek. Kolejne 35 pojazdów ruszyło na chodniki. Pracownicy MPGK również ręcznie odśnieżali chodniki, schody i przystanki autobusowe. W trakcie nocnych działań zużyto prawie 300 ton soli oraz około 10 ton piasku.

Od rana działania służb miejskich w celu zminimalizowania skutków intensywnych opadów śniegu nadal są prowadzone. W akcję angażowany jest cały specjalistyczny sprzęt. Od godz. 7.00 do pracy skierowano kolejnych pracowników. - Obecnie przy zimowym utrzymaniu miasta pracuje około 130 osób, głównie na chodnikach, schodach, peronach i przystankach – informuje Beata Sander.

Zgodnie z prognozami IMGW opady śniegu mają utrzymywać się do godz. 17:00. Wieczorem spodziewany jest spadek temperatury. Do tego czasu służby MPGK planują uporządkować całe miasto, zanim śnieg zostanie zmrożony.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Lada dzień ruszą prace na placu Dworcowym

RZESZÓW. Do piątku (29 kwietnia) teren placu oraz sąsiadujące z nim działki zostaną ogrodzone i zamknięte dla samochodów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących

RZESZÓW. W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Majowe uroczystości patriotyczne w Rzeszowie

RZESZÓW. 2, 3 i 8 maja w Rzeszowie odbędą się uroczystości patriotyczne, na które zapraszają Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek chce, aby pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został przeniesiony na cmentarz żołnierzy Armii Radzieckiej przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Reklama