Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Najnowszy raport z akcji „Zima” w Rzeszowie. Służby pracowały całą noc

Dodano: 08.01.2026 r. / Redakcja

Akcja "Zima" w Rzeszowie - fot. RESinet.pl / UM Rzeszowa
Akcja "Zima" w Rzeszowie - fot. RESinet.pl / UM Rzeszowa

RZESZÓW. Od północy w Rzeszowie i w kilku innych powiatach naszego województwa obowiązuje ostrzeżenie I stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z intensywnymi opadami śniegu. Służby miejskie przez całą noc prowadziły działania, zmierzające do zminimalizowania skutków „ataku” zimy.

„Niezmiennie utrzymują się opady śniegu i utrzymują się bardzo trudne warunki na drogach. Dziękujemy mieszkankom i mieszkańcom za spokojną, rozsądną jazdę oraz stosowanie się do apeli służb. Prosimy jednocześnie o wyrozumiałość – miejskie służby pracują nieprzerwanie, jednak ze względu na utrzymujące się opady śniegu prace muszą być wykonywane cyklicznie i regularnie. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a działania będą kontynuowane tak długo, jak będą tego wymagały warunki pogodowe” – czytamy w porannym komunikacie Urzędu Miasta Rzeszowa.

Beata Sander z Kancelarii Prezydenta poinformowała, że służby miejskie odpowiedzialne za zimowe utrzymanie miasta pracowały przez całą noc, aby zminimalizować skutki intensywnych opadów śniegu.

- Do godziny 2.00 w nocy główne ciągi komunikacyjne doprowadzone zostały do dobrego stanu – jezdnie były czarne i przejezdne – przekazała przedstawicielka Kancelarii Prezydenta.

Reklama

- Niestety, w godzinach nocnych ponownie rozpoczęły się intensywne opady śniegu. O godz. 3.30 rozpoczęto kolejną turę działań – dodała.

Na ulice Rzeszowa wyjechało 30 pługopiaskarek. Kolejne 35 pojazdów ruszyło na chodniki. Pracownicy MPGK również ręcznie odśnieżali chodniki, schody i przystanki autobusowe. W trakcie nocnych działań zużyto prawie 300 ton soli oraz około 10 ton piasku.

Od rana działania służb miejskich w celu zminimalizowania skutków intensywnych opadów śniegu nadal są prowadzone. W akcję angażowany jest cały specjalistyczny sprzęt. Od godz. 7.00 do pracy skierowano kolejnych pracowników. - Obecnie przy zimowym utrzymaniu miasta pracuje około 130 osób, głównie na chodnikach, schodach, peronach i przystankach – informuje Beata Sander.

Zgodnie z prognozami IMGW opady śniegu mają utrzymywać się do godz. 17:00. Wieczorem spodziewany jest spadek temperatury. Do tego czasu służby MPGK planują uporządkować całe miasto, zanim śnieg zostanie zmrożony.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia na A4 w Bratkowicach. Zginął 35-letni mężczyzna

Policjanci wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku na A4 w Bratkowicach. 35-letni obywatel Białorusi została śmiertelnie potrącony przez kierowcę fiata.

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Reklama