Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Najstarsza podstawówka w Rzeszowie będzie miała nowy dach

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na wykonanie nowego dachu na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza, znajdującej się w ścisłym centrum miasta.

„Jedynka” jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek przy ulicy Bernardyńskiej jest sukcesywnie remontowany i doposażany, ostatnio otwarto tutaj odnowiony plac zabaw, który służy zarówno uczniom szkoły, jak i mieszkańcom okolicy. Jego modernizacja kosztowała 253 tys. zł. 

Aktualny przetarg dotyczy kompleksowego remontu dachu na budynku. Obejmie on zarówno naprawę konstrukcji i kominów, jak również montaż nowych rynien, włazów i przede wszystkim pokrycia. Zadaniem wykonawcy będzie wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.
Reklama
- Staramy się regularnie inwestować w szkoły, bo chcę aby uczniowie kształcili się w jak najlepszych warunkach. Aktualnie realizujemy kilka dużych zadań, jak chociażby budowa hal sportowych przy Zespole Szkół nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym, czy rozbudowa SP 13 na osiedlu Staromieście. Doraźne remonty i modernizacje są realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez dyrektorów wszystkich placówek do ratusza – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Potencjalni wykonawcy mają czas do 29 sierpnia na składanie ofert. Zwycięzca będzie miał 9 miesięcy na zakończenie wszystkich zleconych prac.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Rzeszów

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała dla mieszkańców Rzeszowa bezpłatne maseczki. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta.

Rzeszów

Plaza poszerza ofertę o sklep z odzieżą dla dzieci

RZESZÓW. Nowy najemca w rzeszowskiej Plazie. Ofertę dziecięcą Centrum wzmocni marka 5.10.15. oferująca szeroki wybór odzieży dla dzieci. Otwarcie sklepu zaplanowano na początek marca.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Reklama