Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

Dodano: 16.05.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Rzeszowski cmentarz komunalny na Wilkowyi zostanie rozbudowany o kolejne kwatery. Powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej. Kolejne inwestycje pozwolą zabezpieczyć miejsce na pochówek zmarłych na kolejnych kilkanaście lat.

Cmentarz komunalny Wilkowyja to największa nekropolia w Rzeszowie. Otwarto go w czerwcu 1972 roku. Od tamtej pory pochowano tu już ponad 30 tysięcy osób. W ciągu ostatnich lata znacząco zwiększyła się liczba pochówków na terenie cmentarza. Aktualnie organizuje się tu około 800 pogrzebów rocznie. W związku z tym pojawiła się konieczność poszerzenia cmentarza, aby stworzyć więcej miejsc do pochówku.

Cmentarz będzie rozbudowany w kierunku północnym. W tym rejonie miasto dysponuje jeszcze około 8 hektarami terenów, które sukcesywnie będą zamieniane na kolejne kwatery.
Reklama
- Dzięki temu mamy zabezpieczone miejsce na pochówek zmarłych przez kolejnych kilkanaście lat. Będziemy sukcesywnie budować kolejne części cmentarza, który rozrośnie się w kierunku ul. Polnej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Zaplanowana jest także nowa droga, która doprowadzi do kolejnego wejścia na cmentarz – mówi Sławomir Progorowicz, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, które zarządza nekropolią. 

W najbliższym czasie Urząd Miasta Rzeszowa rozpocznie przygotowania do zagospodarowania i uzbrojenia terenu pod nowe kwatery. Trzeba wybudować na nich m.in. wodociąg, zaplanować alejki, nasadzenia zieleni a także wyznaczyć miejsce na kolejne kolumbarium. Projekt budowlany ma powstać w tym roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uszkodził dwa auta na ul. Grottgera. Był pijany

RZESZÓW. Ponad 3,5 promila alkoholu miał kierowca mazdy, który uszkodził dwa samochody na ul. Grottgera.

Rzeszów

29. Finał WOŚP w Rzeszowie. Na ulice wyjdzie 160 wolontariuszy

RZESZÓW. W niedzielę, po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznej zbiórki to „Finał z głową”. W tym roku Orkiestra zbiera na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki...

Rzeszów

Plebiscyt "Świeć się z Energą" rozstrzygnięty. Rzeszów zajął 13. miejsce

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki najbardziej rozświetlonego konkursu w Polsce „Świeć Się z Energą”. Rzeszów uplasował się na 13. pozycji i zdobył nagrody warte 10 tys. zł.

Rzeszów

Zderzenie osobówki z pojazdem wojskowym na ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego

RZESZÓW. 60-letek kierujący kią, zderzył się z wojskowym rosomakiem. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

"Nie dla piekła kobiet". Dziś manifestacja w Rzeszowie

RZESZÓW. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zbiorą się dziś pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Reklama