Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Narodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

Dodano: 08.11.2023 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. W sobotę, 11 listopada w Rzeszowie odbędą się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Obchodom towarzyszyć będą: II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023, 11. PKO Bieg Niepodległości oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu węgierskiego chóru Lengyel-Magyar Dalarda.

O godzinie 10:00 w kościele farnym odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny. Po mszy uroczystości przeniosą się na Plac Wolności (ok godz. 11:15) przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie:
  • złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów
  • Hymn Państwowy i podniesienie Flagi Państwowej
  • wystąpienie Wojewody Podkarpackiego
  • wystąpienie Marszałka Województwa Podkarpackiego
  • wystąpienie Prezydenta Miasta Rzeszowa
  • Apel Pamięci i Salwa Honorowa
  • składanie wieńców i wiązanek kwiatów
  • Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego 

Obchodom Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia. W sobotę, 11 listopada 2023 r. odbędzie się 11. PKO Bieg Niepodległości. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2100 osób. Start i meta biegu będą zlokalizowane na rzeszowskim rynku. Zawodnicy wystartują o godz. 11:11, po odśpiewaniu hymnu państwowego. Dzięki specjalnym koszulkom startowym, w kolorze białym i czerwonym, biegacze utworzą w trakcie biegu „żywą” flagę.
Reklama
Również w sobotę, o godz. 19.00, w kościele pw. Św. Judy Tadeusza przy ul. Wita Stwosza, odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu węgierskiego chóru Lengyel-Magyar Dalarda.

Wydarzeniem poprzedzającym Święto Niepodległości w Rzeszowie będzie II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna”. Organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Rzeszowie oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2023 r. godz. 19.00 oraz 10 listopada 2023 r. godz. 18.00 w auli Politechniki Rzeszowskiej przy Al. Powstańców Warszawy 12. Gościem honorowym będzie polski aktor, śpiewak i muzyk - Jacek Wojcicki.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

7. PKO Bieg Niepodległości już w najbliższy poniedziałek. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Wiemy, ile zebrano podczas tegorocznej kwesty. Środki trafią m.in. do schroniska kobiet w Racławówce

RZESZÓW. W kweście organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Rzeszowie udało się zebrać ponad 160 tys. zł.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej i Dąbrowskiego. Jeden z uczestników jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Aktualnie brak utrudnień. Ruch na obu ulicach odbywa się normalnie.

Rzeszów

Największe w regionie targi dla miłośników pięknych ogrodów i wnętrz

RZESZÓW. W ciągu dwóch poprzednich edycji targi aranżacji wnętrz odwiedziło ok. 10 tysięcy osób, a targi ogrodnicze niespełna 14 tys.

Rzeszów

11 i 12 listopada drobne korekty w rozkładzie autobusów miejskich

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego informuje o zmianie rozkładu jazdy dwóch linii oraz dodatkowym kursie.

Rzeszów

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

RZESZÓW, PODKARPACIE. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

Rzeszów

W okolicach Lisiej Góry wyłowiono ciało starszego mężczyzny

RZESZÓW. Zwłoki mężczyzny odkryto około godz. 10.

Reklama