Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie. Weekend pełen sportowych emocji

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

Grafika: SI
Grafika: SI

RZESZÓW. Aż trzy dni potrwa Narodowy Dzień Sportu w stolicy Podkarpacia. Od piątku do niedzieli (12 - 14 września) Rzeszów zamieni się w arenę sportową pełną energii, pasji i dobrej zabawy.

Chociaż w całej Polsce Narodowy Dzień Sportu obchodzony jest 14 września, w Rzeszowie świętowanie zacznie się wcześniej. - Od 1 lipca wiemy już i cieszymy się, że Rzeszów będzie Europejskim Miastem Sportu 2026. Zostaliśmy nim bo komisja zobaczyła, że sport jest stylem życia, jest z nami na co dzień. Od szkolnych boisk, przez hale, stadiony, aż po bulwary, które dzisiaj tak pięknie ożywają dzięki mieszkańcom - mówił prezydent Konrad Fijołek. -Rzeszowianie naprawdę kochają i uprawiają sport. Dlatego tak ważny i potrzebny jest dzień sportu, albo jeszcze lepiej-trzy dni sportu.

Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie rozpocznie się w piątek nocnym przejazdem na rolkach Nightskating Rzeszów. Tym razem po raz pierwszy zaplanowano jednego wieczoru aż dwa kółka po mieście.

Sobota to dzień dedykowany miłośnikom adrenaliny i wyzwań. W programie, m.in. biegi terenowe XRun Challenge, zawody MTB w ramach Rzeszów Bike Festival, a także atrakcje na basenie przy ul. Matuszczaka.

Niedziela, czyli finał, to wspólne świętowanie w ramach ogólnopolskiej kampanii Narodowego Dnia Sportu. Wydarzenie, które pierwotnie miało zostać zorganizowane na rzeszowskich Bulwarach, w związku z niesprzyjającymi prognozami pogody odbędzie się w hali Podpromie

Program rzeszowskiego weekendu z okazji Narodowego Dnia Sportu

12 WRZEŚNIA

NIGHTSKATING

START I META (Parking Podpromie)

godz. 17.00 – warsztaty i wykłady dla rolkarzy i rowerzystów

godz. 19.30 start.

Trasa dla każdego! Dwie pętle do wyboru: krótka i łatwa (idealna dla dzieci i początkujących) oraz dłuższa i szybsza (dla zaawansowanych rolkarzy i rowerzystów).  W programie przewidziane są również konkursy na najlepsze przebranie oraz losowanie nagród dla uczestników.


13 WRZEŚNIA

RZESZOWSKI BIEG GÓRSKI (Las Słocina)

Reklama

godz. 10.00 rozpoczęcie współzawodnictwa

MTB CHALLENGE (Las Słocina)

godz. 15.00 początek startów. 

SPORTY WODNE NA BASENIE PRZY UL.MATUSZCZAKA

godz. 16.00 – 20.00.

Darmowe zajęcia dla dzieci i rodziców na basenie przy ul. Matuszczaka.

Zapisy prowadzone są w kasie pływalni w dniu wydarzenia.


14 WRZEŚNIA

WIELKI FINAŁ NARODOWEGO DNIA SPORTU 

Godz. 10.00 Osiedlowy Turniej piłkarski - Stadion Miejski "Stal"

Godz. 13.00 Otwarcie sportowego miasteczka – Hala Podpromie

Godz. 15.00 Oficjalne rozpoczęcie – Hala Podpromie

W programie:

- Konkursy rodzinne z nagrodami

 Zawody rowerowe i biegowe dla dzieci (do lat 10)

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kupując obraz, wspierasz działalność Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Do niedzieli, 18 lutego trwają licytacje  w XV Charytatywnej Aukcji Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM „Sztuka pomagania nie mija” organizowanych przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Rzeszów

Rocznica miejskiego programu in vitro. Fijołek: Mamy informację o 7 potwierdzonych ciążach

RZESZÓW. Rzeszowski program in vitro ma już rok.- Jego efekty już są - mamy informację o 7 potwierdzonych ciążach. Mamy 14 szczęśliwych rodziców i zaraz będziemy mieli 7 nowych rzeszowianek lub rzeszowian...

Rzeszów

8 kierunków letnich Ryanair z lotniska w Jasionce, w tym nowa trasa do Alicante

RZESZÓW/JASIONKA. Ryanair ogłosił rozkład lotów z podrzeszowskiego lotniska na sezon letni 2024. Wśród ośmiu destynacji, jest nowy kierunek - to słoneczne Alicante we wschodniej Hiszpanii. Nie zabrakło również popularnych tras takich jak...

Rzeszów

RzeszówToMy. W lutym dwa spotkania z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. W tym miesiącu odbędą się dwa spotkania Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMy. Podczas spotkań poruszane będą tematy zrealizowanych inwestycji, bieżących sprawy dotyczących osiedli oraz planów na przyszłość.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Matysowskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która przebuduje ulicę Matysowską na os. Matysówka na odcinku od skrzyżowania z ul. Pienińską do granicy Rzeszowa i gminy Chmielnik.

Rzeszów

Jolanta Kaźmierczak nie jest już zastępcą Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przyjął rezygnację Jolanty Kaźmierczak z funkcji zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa z dniem 14 lutego 2024 r. Wiceprezydentem Rzeszowa była od połowy 2021 roku.

Rzeszów

Wieczorny wypadek na al. Rejtana w Rzeszowie. Zderzyło się 6 pojazdów

RZESZÓW. Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na al. Rejtana. Zderzyło się sześć samochodów. Utrudnienia w ruchu trwały do północy.

Rzeszów

Duże zainteresowanie budową nowego żłobka w Rzeszowie

RZESZÓW. Aż 8 firm chce wybudować nowy żłobek na osiedlu Drabinianka. Wszystkie oferty mieszczą się w kwocie, jaką miasto zarezerwowało na realizację tej inwestycji.

Reklama