Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Nazistowska flaga w oknie jednego z bloków na Nowym Mieście. Zatrzymano 42-latka

Dodano: 29.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 42-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w związku z podejrzeniem o propagowanie ustroju totalitarnego. 42-latek wywiesił w oknie nazistowską flagę. Zgodnie prawem, za ten czyn grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, w jednym z bloków na ul. Podwisłocze. Przypadkowy przechodzień, zauważył w oknie jednego z mieszkań, na ósmym piętrze, wiszącą flagę z „symbolem propagującym ustrój nazistowski”. Spacerowicz zgłosił ten fakt dyżurnemu miejskiej komendy.

Skierowanie na miejsce policjanci ustalili, że mieszkanie jest wynajmowane przez 42-letniego mężczyznę i to właśnie on wywiesił w oknie nazistowską flagę.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Funkcjonariusze zabezpieczyli flagę jako dowód w sprawie.

Jeszcze tego samego dnia, 42-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa polegającego na umieszczeniu w oknie i wystawieniu na widok publiczny flagi totalitarnego ustroju nazistowskiego. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 2,5 mln zł na nowe place zabaw przy rzeszowskich żłobkach

RZESZÓW. Blisko 2,5 mln zł otrzymał Rzeszów na modernizację i unowocześnienie placów zabaw w dziesięciu rzeszowskich żłobkach. Środki pochodzą z rządowego programu „Aktywne Place Zabaw”. Na całym Podkarpaciu projekt obejmie łącznie 23...

Rzeszów

Tragedia w Głogowie Małopolskim. 37-latek ofiarą czadu

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Najprawdopodobniej zaczadzenie było przyczyną śmierci 37-letniego mieszkańca Głogowa Małopolskiego. Mężczyznę znalazł w łazience najbliższy członek rodziny. Interweniujący na miejscu strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w pomieszczeniu.

Rzeszów

Alert IMGW! Mroźny weekend na Podkarpaciu, w nocy nawet -23 stopnie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego mrozu jaki spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

Od lutego ważne zmiany w centrum Rzeszowa. Powiększy się strefa spacerowa

RZESZÓW. Ratusz wprowadza kolejne zmiany w Śródmieściu. Dzięki nim centrum miasta ma być bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla spacerowiczów. Z jednych z najbardziej klimatycznych ulic znikną samochody.

Rzeszów

Firma z Głogowa Młp. zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która zaprojektuje zmiany na rondzie Pobitno. To Projekt Consaulting z Głogowa Małopolskiego, która jako jedyna zgłosiła swoją ofertę w przetargu na realizację tego zadania.

Rzeszów

Podpisano porozumienie ws. budowy północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa

RZESZÓW. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu podpisano porozumienie dotyczące wspólnej realizacji północno-wschodniej obwodnicy Rzeszowa, przez Miasto i Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dokument pozwala rozpocząć prace przygotowawcze dla nowej inwestycji. Obwodnica połączy...

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W lutym odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka z cyklu "Rzeszów To My". Tym razem włodarz miasta porozmawia z mieszkańcami osiedli Matysówka, Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Rozpoczął się obrót „Karpatki” na S19 Rzeszów Południe - Babica. Zobacz FILM

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z operacji obracania tarczy maszyny TBM „Karpatki”, która drąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Płd. – Babica.

Reklama