Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Nie żyje Julian Orłowski, współwłaściciel słynnej rzeszowskiej cukierni

Dodano: 15.10.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / Facebook Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak
fot. Archiwum RESinet.pl / Facebook Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak

RZESZÓW. W wieku 78 lat zmarł Julian Orłowski, współwłaściciel słynnej rzeszowskiej cukierni mieszczącej się przy ul. Miodowej. Pogrzeb cukiernika odbędzie się w sobotę na cmentarzu Wilkowyja.

„Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy, przeżywszy 78 lat, zmarł śp. Julian Orłowski” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych na profilu cukierni.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 18 października 2025 r., o godz. 9:30 na cmentarzu komunalnym Wilkowyja.

Julian Orłowski był rzemieślnikiem, nauczycielem, członkiem Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP, podstarszym cechu w Zarządzie Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Cukiernia, którą założył wspólnie z przyjacielem z młodości, Kazimierzem Rakiem, powstała w 1977 roku przy ulicy Czołgistów w Rzeszowie. Po kilku latach została przeniesiona do nowego lokalu przy ul. Miodowej 1A, gdzie mieści się do dziś.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na al. Sikorskiego. Samochód potrącił kobietę na hulajnodze

RZESZÓW. 39-letnia kobieta doznała obrażeń ciała i karetką pogotowia została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

Bezpłatna opieka dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Są wolne miejsca w Donum Corde

RZESZÓW. Opiekunowie lub członkowie rodziny osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z całodobowej opieki wytchnieniowej. Bliskim zajmą się na jakiś czas pracownicy ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich.

Rzeszów

W maju ruszają pokazy specjalne fontanny multimedialnej [HARMONOGRAM]

RZESZÓW.  W tym sezonie zaplanowano 10 pokazów specjalnych. Ponadto będę również pokazy codzienne.

Rzeszów

30 mln zł na Wisłokostradę. Umowa podpisana

RZESZÓW. Dotacja będzie pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota ta uzupełni przyznane wcześniej na tę inwestycję 65 mln zł z programu Polski Ład.

Rzeszów

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

Rzeszów

Poranna kolizja trzech samochodów w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano, na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Granicznej w Rzeszowie doszło do kolizji trzech samochodów. 

Rzeszów

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Rzeszów

22-latek ukradł volkswagena, 4 godziny później był już w rękach policji

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Rzeszowie. Sprawca przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Reklama