Rzeszów - Piątek, 28.11.2025
Reklama

Nie żyje wieloletnia dyrektor rzeszowskiego MOPS

Dodano: 27.11.2025 r. / Redakcja

Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie
Na zdj. Luciana Rozborska / zdjęcie ze strony MOPS w Rzeszowie

RZESZÓW. 26 listopada 2025 r. zmarła Luciana Rozborska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz wiceprezes zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Luciana Rozborska w latach 1990-2014 pełniła funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Po zakończeniu pracy zawodowej została wiceprezesem Zarządu Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, gdzie kontynuowała pomoc dla innych.

„Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci Luciany Rozborskiej, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie w latach 1990-2014. Luciana Rozborska nie tylko budowała nasz Ośrodek od podstaw, ale postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Była i nadal będzie inspiracją dla kolejnych pokoleń. Rodzinie, przyjaciołom, bliskim przekazujemy kondolencje” – głosi komunikat opublikowany na stronie rzeszowskiego MOPS.

Oświadczenie w związku ze śmiercią Luciany Rozboreskiej pojawiło się także na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. „Dla naszej albertyńskiej społeczności była i dalej pozostanie wzorem, do którego będziemy się odnosić kontynuując naszą pracę dla osób ubogich i bezdomnych” – napisała Marek Twaróg, dyrektor stowarzyszenia.

Reklama

Kondolencje za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. „Z głębokim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Luciany Rozborskiej, która budowała od podstaw Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie i przez 24 lata była jego dyrektorem. Postawiła fundamenty całego systemu pomocy społecznej w Rzeszowie. Umiała otwierać drzwi tam, gdzie inni ich nawet nie widzieli. Kompetentna, a zarazem czuła na ludzkie nieszczęście, pogodna i serdeczna. Człowiek wielkiej mądrości, pasji, klasy i odpowiedzialności. I taką ją będę pamiętał... (*) „ – napisał na Facebooku Prezydent Rzeszowa.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Reklama