Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli rzeszowscy policjanci. Nielegalny tytoń i papierosy posiadał 51-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać nielegalny tytoń, uzyskali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Sprawdzając ją, pojechali w poniedziałek pod ustalony adres, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia.

Funkcjonariusze zatrzymali 51-letniego mężczyznę, gdy przepakowywał nielegalny towar z samochodu do garażu. Jak się okazało był to tytoń bez znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania pojazdu oraz garażu, policjanci znaleźli i zabezpieczyli prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów bez znaków akcyzy.

Policjanci wyliczyli wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na prawie 65 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania nielegalnego tytoniu. Grozi mu za to kara grzywny.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w systemie zbiórki elektrośmieci w Rzeszowie [HARMONOGRAM 2019]

RZESZÓW. W dotychczasowym systemie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego nastąpiły zmiany. Sprawdźcie harmonogram zbiórek na 2019 rok.

Rzeszów

Próbował ukraść samochód, wyciągając z niego kierowcę

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za usiłowanie rozboju.

Rzeszów

W piątek pierwszy w tym roku nocny przejazd rolkarzy ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. O ile warunki pogodowe pozwolą, w najbliższy piątek, wieczorem na ulicach Rzeszowa ponownie zawitają rolkarze. Tematem najbliższego Nightskatingu będą dresy.

Rzeszów

Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W środę, 10 kwietnia przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na placu przy Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 9. Rocznicę katastrofy w Smoleńsku.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Boguchwale. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 22:00.

Rzeszów

Przebudowa wiaduktu kolejowego nad al. Wyzwolenia. Zapowiadają się kolejne objazdy

RZESZÓW. Utrudnienia w komunikacji potrwają od 10 do 14 kwietnia br. w godzinach od 23.00 do 04.00.

Rzeszów

Przy ul. Towarowej będzie tymczasowe składowisko „potencjalnie niebezpiecznych odpadów”

RZESZÓW. Na parking będa kierowane pojazdy zatrzymane przez m.in. KAS, Policję oraz ITD.

Reklama