Rzeszów - Sobota, 29.08.2026
Reklama

Niespokojny weekend na drogach Rzeszowa i powiatu. Siedem wypadków, dwie ofiary śmiertelne

Dodano: 24.08.2026 r. / Redakcja

Wypadek na trasie Głogów Małopolski - Widełka / fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
Wypadek na trasie Głogów Małopolski - Widełka / fot. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Miniony weekend nie należał do spokojnych na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscach kilku wypadków, a najtragiczniejszy z nich — czołowe zderzenie na drodze krajowej nr 9 — pochłonął dwie ofiary śmiertelne. W ciągu tych trzech dni funkcjonariusze zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierujących.

Piątek: dwie kolizje, dwie kobiety w szpitalu

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w piątek po godz. 16 na ul. Paderewskiego w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierujący Dodgem uderzył w tył Peugeota prowadzonego przez 37-letnią mieszkankę Rzeszowa. Kobieta trafiła do szpitala.

Tego samego dnia, po godz. 20, na ul. Jana Pawła II doszło do kolejnego wypadku. 38-letni kierujący BMW, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa 26-letniej kierującej Toyotą. W wyniku zderzenia poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala.

Sobota: śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 9

Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę przed godz. 8 na drodze krajowej nr 9. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 42-letni kierujący BMW, jadąc od strony Głogowa Małopolskiego w kierunku Kolbuszowej, podczas wyprzedzania kolumny pojazdów zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z przeciwka Kią. Samochodem kierował 39-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego, a podróżowało z nim dwoje pasażerów w wieku 79 i 73 lat.

39-letni kierujący Kią oraz 73-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. Kierujący BMW i 79-letni pasażer Kii zostali przewiezieni do szpitali.

Około godz. 9 miał miejsce kolejny wypadek, tym razem w Siedliskach. 68-letni kierujący ciągnikiem rolniczym Ursus, skręcając w lewo, zderzył się z Renault prowadzonym przez 72-letniego mieszkańca Rzeszowa. W aucie podróżowali także 67-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna. Kierujący Renault oraz 67-letnia pasażerka trafili do szpitala.

Wieczorem, po godz. 19, do zdarzenia doszło również na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie. 52-letnia kierująca Peugeotem, skręcając w prawo, zatrzymała pojazd na przejeździe dla rowerów. W samochód uderzył wjeżdżający na przejazd 24-letni rowerzysta, który został przewieziony do szpitala.

Niedziela: motocyklistka i rowerzystka w szpitalu

W niedzielę przed godz. 11 policjanci interweniowali na ul. Lwowskiej. Jak ustalono, 20-letni kierujący Fiatem nie ustąpił pierwszeństwa 42-letniej kierującej motocyklem BMW. W wyniku zderzenia motocyklistka trafiła do szpitala.

Po godz. 16 do zdarzenia doszło w Lutoryżu. 58-letnia kobieta, jadąca rowerem elektrycznym drogą gminną, przewróciła się na jezdnię po tym, jak przed rower wbiegł pies. Ona również została przewieziona do szpitala.

Dwóch nietrzeźwych kierujących


W trakcie weekendu policjanci zatrzymali także dwoje kierujących pod wpływem alkoholu. W piątek funkcjonariusze ujawnili 33-letnią kobietę w zaparkowanym MG z uruchomionym silnikiem. Badanie wykazało u niej blisko 3 promile alkoholu. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy, a ona sama trafiła do policyjnej izby zatrzymań.

W niedzielę, na ul. Solarza w zaparkowanym Fordzie Transicie z uruchomionym silnikiem ujawnili 35-letniego mieszkańca Rzeszowa — badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu. Również jemu zatrzymano prawo jazdy, a mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań.

Reklama
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Rzeszów

W Rzeszowie pojawią się pojemniki na elektrośmieci. Gdzie będą zlokalizowane?

RZESZÓW. Już wkrótce w mieście pojawi się ponad 30 charakterystycznych, czerwonych pojemników na elektrośmieci. 

Rzeszów

Teatr im. Wandy Siemaszkowej wyda banknot z podobizną swojej patronki

RZESZÓW. Od 21 sierpnia będzie można nabyć banknot 0 Euro z podobizną Wandy Siemaszkowej, patronki rzeszowskiego teatru przy ul. Sokoła. Nakład jest ograniczony. 

Rzeszów

Nowy ogród kieszonkowy w Rzeszowie jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zapowiedział utworzenie kolejnego ogrodu kieszonkowego w Rzeszowie. Powstanie w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta.

Reklama