Rzeszów - Piątek, 18.07.2025
Reklama

Nieudane Mikołajki Asseco Resovii Rzeszów. Porażka z Jastrzębskim Węglem

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zanotowali kolejną porażkę w sezonie. Tym razem przegrali we własnej hali z Jastrzębskim Węglem 0:3. MVP spotkania został Tomasz Fornal.

Mikołajkowy mecz Asseco Resovia zaczęła najgorzej jak tylko mogła. O ile jeszcze początek pierwszej partii był dość wyrównany i gra toczyła się punkt za punkt, tak później na boisku dominowali goście. Rzeszowianie mieli problemy z przyjęcie, nie kończyli ataków, a z racji tego, że sami nie zagrywali zbyt mocno, słabo spisywali się też w bloku i obronie. Zostali rozbici przez graczy Jastrzębskiego Węgla do 12.

Miejscowi musieli się szybko pozbierać i początkowo nawet im się to udało. Dobrą zmianę dał Rafał Buszek, który pojawił się na boisku od początku drugiej partii. Przy jego zagrywkach Asseco Resovia objęła prowadzenie 4:1. Nieźle w ataku spisywał się także Damian Schulz i wyglądało na to, że ten set będzie zdecydowanie lepszy niż poprzedni.
Reklama
Niestety rzeszowianie nie wykorzystali swoich szans. Gdy przy stanie 9:7 w aut zaatakował jeden z przyjezdnych, blok wpadł w siatkę. Za chwilę dwa autowe ataki i już prowadził Jastrzębski Węgiel.

Dobre obrony Marcina Komendy i Rafała Buszka znów wyprowadziły rzeszowian na prowadzenie, ale wtedy popis gry dał Tomasz Fornal. Dwa asy, skończona kontra i bliżej wygranej byli gracze z Jastrzębia. Oni takich okazji nie wypuszczają, dlatego w meczu było już 2:0. Przewaga gości była widoczna także w kolejnym secie, co pozwoliło Jastrzębskiemu Węglowi pewnie wygrać na Podpromiu 3:0.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 0:3

Sety: 12:25, 20:25, 15:25.

Asseco Resovia: Komenda, Rousseaux, Lemański, Schulz, Hoag, Krulicki oraz Perry (libero), Buszek, Marechal, Shoji.
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Fornal, Gladyr, Konarski, Fromm, Vigrass oraz Popiwczak (libero)

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Z zaparkowanej ciężarówki "zlali" 100 litrów paliwa. Zarzuty m.in. dla 17-latka

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa.

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Reklama