Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną czterech wypadków w Rzeszowie

Dodano: /

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Cztery wypadki odnotowali rzeszowscy policjanci podczas minionego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Przyczyną wszystkich zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa.

Do najgroźniejszego wypadku doszło w niedzielę o godz. 20:00 na ul. Wyzwolenia w Rzeszowie. 41-letni kierowca bmw, jadać w kierunku ul. Gen. Maczka, na skrzyżowaniu z ul. Lubelską, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Renault. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił kierujący renaultem, 50-letni mężczyzna oraz jego 51-letnia pasażerka.

Z kolei w sobotę doszło do trzech zdarzeń z udziałem jednośladów. Po godz. 12:00 na ul. Nowowiejskiej w Rzeszowie, 36-letni kierujący rowerem, podczas skrętu w lewo stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się na jezdnię i doznał obrażeń ciała.

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 15:00 na al. Rejtana. Z ustaleń policji wynika, że 76-letni kierowca hyundaia, jadąc w kierunku ul. Kopisto, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, która przejeżdżała przez oznakowany przejazd dla rowerów. W wyniku zdarzenia, 24-letnia mieszkanka Przeworska, trafiła do szpitala.

Reklama

Do trzeciego wypadku doszło przed godz. 19:00 w Zaczerniu. 63-letni kierowca hyundaia, wyjeżdżając z drogi gruntowej, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z 53-letnim motorowerzystą. Kierujący jednośladem doznał obrażeń i wymagał pomocy medycznej.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Dawid Petrus 18.06.2024, godz. 09:18
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Rzeszów

Rektor UR odwołuje wydarzenia oraz zaleca kwarantannę domową

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał kolejne oświadczenie w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa.

Reklama