Rzeszów - Sobota, 10.05.2025
Reklama

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Obecnie na terenie Rzeszowa w systemie całodobowym działają trzy apteki: na ul. Podchorążych 1, al. Rejtana 65 oraz nowa, na ul. Szopena 2.

Od 1 kwietnia 2022 roku zawieszono działalność całodobowej apteki „SKAW MAR” mieszczącej się na ul. Plac Dworcowy 1 w budynku dworca PKP, który jest w remoncie. Przez ostatnie pół roku, do dyspozycji mieszkańców pozostały dwie apteki całodobowe: APTEKA „Dr.Max” przy ul. Podchorążych 1 na osiedlu 1000-lecia oraz apteka „Dbam o Zdrowie” mieszcząca się w budynku Centrum Handlowego Plaza przy al. Rejtana 65.

Od 1 października 2022 r. w systemie całodobowym działa również apteka "Pod Gwiazdą" mieszcząc się przy ul. Szopena 2, przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1.

W Rzeszowie działa łącznie 88 aptek ogólnodostępnych. Ponad połowa z nich zaopatruje ludność zarówno w leki gotowe, jak i recepturowe. Pozostałe apteki zaopatrują pacjentów tylko w leki gotowe.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 1 listopada zmiany rozkładach jazdy trzech linii MPK

RZESZÓW. Jak przekazał Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, od 1 listopada 2024 roku, na trzech liniach autobusowych wprowadzone zostaną drobne zmiany.

Rzeszów

Postęp prac przy budowie ważnej drogi. Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Firma Eurovia kontynuuje prace przy budowie drogi, która połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. W związku z koniecznością przebudowy przepustu, na ul. Wieniawskiego wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

WISŁOKOSTRADA

Postęp prac na budowie drogi, która połączy al. Rejtana z ul. gen. Maczka [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Roboty prowadzone są równolegle w kilku miejscach. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2026 roku.

Rzeszów

Wytatuowany motocykl z Rzeszowa wyróżniony we Włoszech

RZESZÓW. Rzeszowska firma Game Over Cycles (GOC) zdobyła nagrodę w konkursie zorganizowanym na prestiżowej imprezie motocyklowej we Włoszech. Nagrodzono motocykl The Recidivist.

Rzeszów

Winyle, CD, rękodzieło, biżuteria i wiele więcej na kiermaszu w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W piątek i sobotę, 11-12 października w CH Plaza w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja kiermaszu „Niezła Sztuka”. Tym razem wzbogaconego o ofertę rękodzieła artystycznego.

Rzeszów

Ruszyła budowa miejskiej plaży nad Wisłokiem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pod koniec września rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu terenu na prawym brzegu Wisłoka, w rejonie zapory. Powstaje tam zapowiadana od dawna miejska plaża z drewnianymi podestami, ławkami, leżakami i parkletami.

Rzeszów

"Dzień Seniora" z rzeszowskim oddziałem ZUS. Porady, wykłady, prelekcje i inne atrakcje

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 11 października w Centrum Innowacji Miejskich – URBAN LAB, przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie odbędzie się rzeszowska edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przesz Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenie...

Rzeszów

Jasionka znów z rekordem - ponad 127 tys. pasażerów we wrześniu. Wkrótce rusza nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. - To najlepszy dziewiąty miesiąc roku w historii lotniska, z wynikiem wyższym o 11 procent od ubiegłorocznego (115 tys.) – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

Reklama