Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Nowa droga na osiedlu Miłocin będzie gotowa w październiku

Dodano: 22.08.2024 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Nowa droga ma być gotowa w październiku. Dzięki niej mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do osiedli domów jednorodzinnych.

Budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin w Rzeszowie była jednym z zobowiązań wyborczych prezydenta Konrada Fijołka. - W ramach pierwszego etapu tego zadania, który rozpoczął się w 2022 roku, wybudowany został ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Kosztował on 5,2 mln zł. Teraz trwa budowa drugiego, który będzie gotowy końcem października – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Do chwili obecnej zakończono roboty związane z budową kanalizacji deszczowej zarówno na ulicy Parkowej jak i Miłocińskiej. Dobiegają końca prace związane z przebudową sieci elektrycznej i teletechnicznej. Równolegle trwają roboty związane z przebudową gazociągu oraz wodociągu.

Na ul. Parkowej wykonana została już stabilizacja pod konstrukcję jezdni oraz położona warstwa kruszywa. W dalszym ciągu kontynuowane są prace brukarskie związane z wykonywaniem chodnika oraz podbudowy pod chodnik i ścieżkę rowerową.

Reklama

W najbliższych dniach ruszą roboty związane z przygotowaniem podłoża pod konstrukcję ul. Miłocińskiej. Pod koniec sierpnia rozpoczną się prace przy budowie warstw konstrukcyjnych jezdni.

Nową drogą przejedziemy już końcem października tego roku. Inwestycję wykonuje wybrana w przetargu firma Eurovia. Koszt II etapu prac to ponad 3 mln zł. W sumie wybudowana zostanie ul. Parkowa na odcinku od ul. Miłocińskiej o długości 287 m oraz odcinek ulicy Miłocińskiej od ul. Waniliowej do ul. Parkowej o długości 223 m. Droga będzie miała 6 m szerokości.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Duża inwestycja drogowa na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy i rozbudowy ulic na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej.

Rzeszów

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

JASIONKA. W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Miasto zacieśnia współpracę z rzeszowskimi uczelniami

RZESZÓW. Podpisano porozumienie dotyczące współpracy i wspólnego działania miasta z sześcioma rzeszowskimi uczelniami.

Rzeszów

Dachowanie w Hermanowej. Kierowca miał ponad 2 promile

RZESZÓW. 33-latek kierujący oplem stracił panowanie nad samochodem i dachował. Okazało się, że był pijany. Miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Reklama