Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Nowa droga połączy ulice Ropczycką z Tarnowską. Przekazano plac budowy

Dodano: 04.05.2026 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Około 200 metrów długości i 7,2 m szerokości będzie miała nowa droga, która połączy ul. Ropczycką z ulicą Tarnowską. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w tej części miasta oraz ułatwienie przemieszczenia się mieszkańcom osiedli Przybyszówka, Baranówka i Miłocin.

W ubiegłym tygodniu w rzeszowskim ratuszu odbyło się podpisanie umowy z firmą Eurovia Polska, która zrealizuje inwestycje. W poniedziałek, 4 maja przekazano plac budowy wykonawcy.

- To bardzo ważna realizacja, która pozwoli zmniejszyć napięcia drogowe w rejonie Przybyszówki, Dworzyska, Baranówki i Miłocina. – mówił Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa, podczas uroczystego podpisania umowy.

Nowa droga będzie miała prawie 200 metrów długości i do 7,2 m szerokości. Po jej prawej stronie wybudowany zostanie chodnik o szerokości 2 m, który zapewni bezpieczną komunikację dla pieszych. Przebudowane będą także skrzyżowania tego nowego łącznika z ulicą Ropczycką oraz Tarnowską.

Zakres prac obejmie także budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci podziemnych oraz budowę oświetlenia. Wykonawca ma 7 miesięcy od dnia podpisania umowy na zakończenia budowy na zakończenie inwestycji, czyli powinna być gotowa w listopadzie br.

Inwestycja będzie kosztowała 1,573 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

RZESZÓW. Podstawą cofnięcia pozwolenia zintegrowanego było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Rzeszów

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

RZESZÓW. „Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej do okien domów mieszkalnych. Ponadto uszkodzili kilkanaście samochodów

RZESZÓW. Zatrzymani mężczyzni to 18- i 21-letni mieszkańcy Rzeszowa. 

Reklama