Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Nowa firma rozpoczyna działalność przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka

Dodano:

fot. www.dachser.pl
fot. www.dachser.pl
RZESZÓW. Na lotnisku w Jasionce swój oddział otwiera nowa firma. Dachser zajmuje się m.in. obsługą przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

Firma Dachser, to jeden z europejskich operatorów logistycznych, który uruchomił z początkiem września br. nowy oddział w Rzeszowie. Podkarpacki obiekt to dziewiąta lokalizacja firmy w Polsce. Oprócz transportu drogowego i magazynowania, rzeszowski oddział będzie też obsługiwał fracht międzykontynentalny, zwłaszcza przesyłki lotnicze.

„Południowo-wschodnia Polska to rejon, gdzie wiele firm prężnie rozwija sprzedaż zagraniczną. Liczba obsługiwanych przez nas przesyłek drobnicowych z tej części kraju na przestrzeni ostatnich lat systematycznie rosła. Widzimy tu znaczny potencjał biznesowy, a inwestycja w nowy oddział oznacza dla naszych klientów lepszy dostęp do rozbudowanej sieci transportowej Dachser i, w konsekwencji, unijnych rynków zbytu” – komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes Dachser w Polsce.
Reklama
Nowy oddział operatora znajduje się na terenie centrum logistycznego tuż przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4. Na całkowity metraż - blisko 3 tysiące mkw. - składa się magazyn logistyki kontraktowej o powierzchni 2100 mkw., terminal przeładunkowy wyposażony w dziewięć bram oraz część biurowo-socjalna. Oddział, podobnie jak wszystkie obiekty Dachser w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR.

„Z Rzeszowa obsługujemy operacje logistyczne na obszarze województwa podkarpackiego, we wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Nasi klienci to firmy m.in. z branży meblowej, szeroko pojętej branży DIY, czy telekomunikacyjnej” – wyjaśnia Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży z Dachser Rzeszów.

Źródło: www.dachser.pl
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie?

RZESZÓW. Ponad 11,1 tys. zł – to średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Rzeszowie - wynika z danych firmy RynekPierwotny.pl. Najdroższe są kawalerki – średnio 12,3 tys. zł za metr.

Rzeszów

Zielone szaleństwo w Rzeszowie. W weekend Festiwal Roślin

RZESZÓW. Festiwal Roślin powraca do stolicy Podkarpacia. Dwudniowe święto miłośników roślin odbędzie się w hali Podpromie. W ofercie kilkaset gatunków, w tym wiele nowości.

Rzeszów

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Jakie atrakcje dla mieszkańców?

Powrót JelczTour, bezpłatna komunikacja miejska, pokazy artystyczne, piknik na zajezdni MPK to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od poniedziałku (16.09) do niedzieli (22.09).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Dwie osoby w szpitalu

TYCZYN. Około godz. 7:00 w Tyczynie doszło do wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. Ich życia nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Nowy system parkowania w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. W poniedziałek, 16 września 2024 r. uruchomiony zostanie system parkometrów i dozoru parkingów w centrum handlowym Plaza. Obejmie on wszystkie strefy parkingowe Centrum. Dla zmotoryzowanych klientów dostępnych będzie 9 parkometrów.

Rzeszów

"Każdy ma swoje podium" - Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie będą odbywały się w różnych częściach miasta od piątku do niedzieli (13-15 września).

Rzeszów

Harley On Tour 2024 w Rzeszowie. Dwudniowa impreza dla miłośników dwóch kółek

RZESZÓW. W najbliższy weekend, 14 i 15 września, w salonie GOC Harley-Davidson przy ul. Ludwika Chmury 4 w Rzeszowie odbędzie się Harley On Tour 2024.

Reklama