Rzeszów - Piątek, 26.06.2026
Reklama

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa z pozwoleniem na użytkowanie

Dodano: 24.10.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. - Będzie to jedna z najnowocześniejszych hal w naszym mieście – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa o hali sportowej, która powstała przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie.  Prace są już na finiszu.
 
Już na początku listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Rzeszowie będą mogli korzystać z nowej hali sportowej. Budynek hali został dobudowany do szkoły w miejscu starego boiska. To inwestycja warta 16,5 mln zł. Aktualnie wewnątrz trwają już ostatnie, kosmetyczne prace, polegające m.in. na montażu sprzętu sportowego. Uzyskano już pozwolenie na użytkowanie obiektu.

- Zespół Szkół nr 1 nie miał wcześniej hali z prawdziwego zdarzenia. Chcieliśmy, aby uczniowie otrzymali bazę sportową, która zachęci ich do aktywności fizycznej. Stąd nowoczesna hala oraz boisko sportowe. Bardzo się cieszę, że prace dobiegają końca – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.   
 
W nowej hali znajdują się dwa pełnowymiarowe boiska do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę.  Zapewni to szkole możliwość prowadzenia rozgrywek na szczeblu krajowym.  Pole gry o wymiarach 20 x 40 m można wydzielić w kilku różnych układach, zaś sama płyta zlokalizowana została na piętrze obiektu. W budynku powstały również m.in. sale lekcyjne, szatnie, siłownia, pokój nauczycielski, toalety oraz pomieszczenia zaplecza technicznego.
 
Reklama
Obiekt został wyposażony w widownię, podzieloną na dwie części: dostępną z poziomu sali o pojemności 148 miejsc oraz zlokalizowaną piętro wyżej z 90 miejscami siedzącymi.
 
W nowej hali swoje mecze w tym sezonie będą rozgrywać koszykarze III-ligowej OPTeam Resovii. Aby było to możliwe, w trakcie budowy zdecydowano o wyłożeniu podłoża sportowym parkietem, zamiast specjalnej wykładziny, którą planowano na etapie projektu.
 
Wybudowane obok hali boisko posiada specjalną, bezpieczną nawierzchnię.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulice Ropczycka i Tarnowska w Rzeszowie zostaną połączone

RZESZÓW. „Połączymy ulice Ropczycką i Tarnowską. Będzie to duże ułatwienie dla mieszkańców osiedli Baranówka i Miłocin” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Rzeszów

Sportowa inwestycja za ponad 2 mln zł przy VIII LO w Rzeszowie [wizualizacje]

RZESZÓW. Nowoczesne boiska, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal - m.in. w takie elementy wyposażony zostanie nowy obiekt sportowy, który powstanie przy VIII Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie. Wartość inwestycji przekracza 2...

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe – Babica z potężnym dofinansowaniem unijnym

RZESZÓW. Budowa drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica otrzymała unijne wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).

Rzeszów

Czołowe zderzenie w Nowym Borku. 3 osoby w szpitalu, lądował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wyjaśniają okoliczności porannego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Nowy Borek w gminie Błażowa. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby.

Rzeszów

ZTM planuje uruchomić nową linię autobusową przez Wisłokostradę

RZESZÓW. W związku z otwarciem Wisłokostrady, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie planuje uruchomienie nowej linii, która dzięki nowej drodze lepiej skomunikuje osiedla Budziwój i Biała z osiedlem Gen. Andersa.

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Reklama