Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa ma już zadaszenie

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie trwa montaż dachu.

Ściany hali urosły już do wysokości 18 metrów, dzięki czemu wykonawca prac mógł rozpocząć budowę dachu. Aktualnie montowane są dźwigary i blacha, a kiedy tylko pozwoli na to pogoda, zakładana będzie papa.

Jednocześnie w budynku montowana jest stolarka okienna oraz elementy zewnętrznej elewacji. Na poziomie zero, który mieści się pod główną halą montowane są instalacje wewnętrzne. 

Nowa hala sportowa ma być gotowa w tym roku. Znajdą się w niej pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, siatkówki oraz koszykówki. W budynku powstaną również m.in. cztery sale lekcyjne, szatnie, siłownia, pokój nauczycielski, toalety oraz pomieszczenia zaplecza technicznego. Trzykondygnacyjny obiekt będzie połączony z budynkiem Zespołu Szkół nr 1.

Koszt inwestycji to ponad 15 milionów złotych. Hala będzie gotowa w tym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, na ul. Miłej spłonął Land Rover

Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.  

Rzeszów

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Motocyklista uderzył w ekrany dźwiękochłonne

RZESZÓW. 50-latek utracił panowanie Yamahą i uderzył w bariery dźwiękochłonne. W wyniku obrażeń trafił do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Reklama