Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

Dodano: 03.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej. Inwestycję o wartości ponad 6 mln zł zrealizuje firma Strabag. Ma być gotowa w przyszłym roku.

- Pierwotnie wycenialiśmy koszt tej inwestycji o połowę taniej, ale chociaż oferta od wykonawcy jest wyższa, zdecydowaliśmy się ją przyjąć. Ten rejon Rzeszowa bardzo szybko się rozrasta, a my chcemy otworzyć te tereny na dalszy rozwój. To w tym rejonie mają powstać niebawem nowe mieszkania, także w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Wykonawcą drogi będzie sprawdzona firma, dlatego o jakość i terminowość zleconych robót jestem spokojny – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Wykonując to połączenie zapewnimy wygodny dojazd do kolejnych nowych mieszkań, które budują się w tym rejonie. Mieszkańcy będą mogli dojechać do swoich bloków zarówno przez ulicę Wołyńską, która została wybudowana wcześniej, jak i tym nowym połączeniem, od strony parkingu przy Szkole Podstawowej nr 18. Przy okazji poprawi się także dojazd do szkoły – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Projekt nowej drogi na własny koszt wykonał deweloper, który buduje obok swoje bloki. Przekazał on miastu także część gruntu potrzebnego do budowy. Dzisiaj na placu budowy wbito symbolicznie pierwszą łopatę. Wykonawca ma czas do 18 listopada przyszłego roku na zakończenie inwestycji.

Nowa droga będzie miała długość prawie 400 metrów. Powstaną dwa pasy ruchu o łącznej szerokości 6 metrów, chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrucie tlenkiem węgla. 48-latkowi pomógł brat

RZESZÓW. Przed nami okres jesienno-zimowy, a co się z tym wiąże kolejny sezon grzewczy. 

Rzeszów

Ostatni test siatkarzy Resovii przez startem sezonu

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii kończą serię gier kontrolnych przed nowym sezonem w PlusLidze. 

Rzeszów

Otwarcie nowego marketu remontowo-budowlanego w mieście

RZESZÓW. Leroy Merlin otwiera swój 65. sklep w Polsce. 

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Rzeszów

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. 

Reklama