Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Nowa nazwa ulicy na osiedlu Przybyszówka

Dodano: 28.08.2024 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania imienia ks. Stanisława Sznajdera jednej z ulic na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka. Droga przebiega od ul. Krakowskiej w kierunku południowym.

Z wnioskiem o nazwanie tej ulicy zwróciła się Rada Osiedla Przybyszówka. Poprało go pisemnie 254 mieszkańców. Parafia św. Mikołaja w Rzeszowie, która jest właścicielem działek, wyraziła zgodę na nadanie ulicy powyższej nazwy. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego na posiedzeniu 19 czerwca 2024r. zaopiniowała pozytywnie wniosek Rady Osiedla Przybyszówka.

Ks. Stanisław Sznajder (1942-2020) urodził się w Komborni, uczęszczał do LO w Krośnie, później wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1969 r. W latach 1969-1985 pełnił funkcję wikariusza w parafiach: Szebnie, Kraczkowej, Jarosławiu, Sanoku, Przybyszówce.

Reklama

Następnie był proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Rzeszowie. Ks. Stanisław Sznajder posługiwał w tej - największej i integralnie związanej z obecnym osiedlem Przybyszówka – parafii jako proboszcz, przez 27 lat (1985-2012). To wtedy oprócz posługi duszpasterskiej zainicjował i zrealizował wiele zadań, które nadal służą mieszkańcom zarówno parafii, jak i osiedla. Chodzi m.in. o rozbudowę kościoła św. Mikołaja w Przybyszówce i budowę przy nim domu parafialnego, jak i przedszkola, zakup nowych dzwonów i witraży czy wykonanie parkingów przy kościołach i przy cmentarzu na ul. Krakowskiej, a także ogólnodostępnych boisk do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Wysokiej Głogowskiej. Nie żyje 30-latek

30-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w betonowy przepust. . Mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować.

Rzeszów

W Aeropolis powstanie rój dronów do misji antysmogowych

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym „Aeropolis” powstanie pierwszy na świecie rój dronów do misji antysmogowych. 

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej zamontowano bramki do zdalnego pomiaru temperatury

RZESZÓW. Bramki umieszczono w budynku rektoratu i biblioteki.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR szybciej niż planowano?

RZESZÓW. Prace przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego UR idą pełną parą.

Rzeszów

Atak na dwóch Ukraińców w Rzeszowie. Policja poszukuje sprawcy

RZESZÓW. Dwaj obywatele Ukrainy zostali zaatakowani przy ul. Rejtana. Z obrażeniami, trafili do szpitala. Rzeszowska Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa wyróżnił 28 budynków w mieście za poprawę estetyki

RZESZÓW. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc wyróżnił właścicieli i zarządców nieruchomości za poprawę estetyki budynków. 

Rzeszów

Fundacja Felineus walczy o "Zwierzakobus" dla bezdomnych kociaków

RZESZÓW. Podopieczni fundacji Felineus mają szansę zdobyć samochód do przewozu zwierząt. Aby tak się stało, potrzebne jest Wasze wsparcie.

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców powiatu rzeszowskiego

Na terenie powiatu rzeszowskiego powstało 7 punków nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Reklama