Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Nowa odsłona Rzeszowskich Piwnic dopiero w przyszłym roku

Dodano: 25.11.2020 r.

RZESZÓW. Kilka miesięcy dłużej będą musieli poczekać mieszkańcy Rzeszowa i turyści, aby zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w nowej, interaktywnej odsłonie. Pandemia opóźniła zakończenie inwestycji.

Modernizacja Rzeszowskich Piwnic rozpoczęła się na początku 2020 roku. Zgodnie z założeniami prace miały zakończyć się w listopadzie br., a od grudnia obiekt miał zostać udostępniony dla zwiedzających. Niestety, termin zakończenia inwestycji został przesunięty na przyszły rok.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radny Witold Walawender zwrócił się z pytaniem, na jakim etapie jest realizacja inwestycji, gdyż jak zauważył, część środków na to zadanie zostało przesunięte w Wieloletniej Prognozie Finansowej na 2021 rok.

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Marek Ustrobiński, który zapewnił, że pomimo przestoju spowodowanego pandemią, aktualnie „prace toczą się dynamicznie” i powinny zakończyć się w I kwartale 2021 roku.
Reklama
Projekt pod nazwą „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury” realizuje firma Asseco Data Systems. Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli zwiedzającym na wirtualną „podróż w czasie”. Po modernizacji Rzeszowskie Piwnice staną się „interaktywną instytucją kultury, łączącą aspekty historyczne z nowoczesnymi technikami i metodami ukazania wielowątkowej historii Rzeszowa w szerszej niż dotąd perspektywie”.

W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic powstanie „skwer kultury”. Będzie to miejsce wydarzeń kulturalnych, wyposażone m.in. w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi.

Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmienia się krajobraz przy ul. Langiewicza. Rośnie 12-piętrowy budynek mieszkalny [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Blisko centrum Rzeszowa powstaje 12-kondygnacyjny budynek mieszkalny. Gotowa jest już ostatnia kondygnacja, trwa termoizolacja budynku.

Rzeszów

Wypadek na al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Samochód potrącił dwie osoby

RZESZÓW. Dwie osoby trafiły do szpitala, po tym jak zostały potrącone przesz samochodów na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście ich obrażenia nie zagrażały życiu.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. W Wigilię mniej kursów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Wyremontowano schody na osiedlu Piastów w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 300 tys. zł wydało miasto na kompleksowy remont schodów , które prowadzą z osiedla Piastów w kierunku ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W Dylągowej otwarto dwa nowe mosty

Oficjalne oddano do użytku dwa nowe mosty w miejscowości Dylągówka w powiecie rzeszowskim. Za ich odbudowę odpowiedzialna była firma Wolmost z Rzeszowa.

Rzeszów

Miejska plaża nabiera kształtów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na prawym brzegu Wisłoka kontynuowane są prace przy budowie miejskiej plaży. Będzie to nowe miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Znajdą się tu m.in. alejki spacerowe, leżaki miejskiej, ramy widokowe oraz sporo roślinności.

Rzeszów

Nowa atrakcja w Podkarpackim Centrum Nauki. Możesz poczuć się jak prawdziwy pilot

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w podrzeszowskiej Jasionce wzbogaciło się o nową atrakcję. To nowoczesny symulator startu samolotu opracowany we współpracy z MTU Aero Engines Polska. Urządzenie stało się częścią wystawy poświęconej...

Rzeszów

Padł kolejny rekord w Jasionce. To był najlepszy listopad w historii

RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko świętuje kolejny rekord. W listopadzie obsłużono ponad 76 tysięcy pasażerów. To 19 procent więcej niż w ubiegłorocznym 11 miesiącu roku, dotąd najlepszym w historii.

Reklama