Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

Dodano: 14.01.2022 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Na początku stycznia br. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o zlikwidowaniu buspasa na al. Sikorskiego, który rozpoczyna się na al. Powstańców Warszawy i prowadzi do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką.

Zdaniem kierowców jeżdżących al. Sikorskiego, na ww. buspasie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie na odcinku przed skrzyżowaniem z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

Nowa organizacja ruchu na części al. Sikorskiego już obowiązuje. - Zlikwidowany został tam buspas, w czwartek ustawiliśmy nowe znaki drogowe oraz wymalowane zostały linie. Kierowcy wszystkich pojazdów mogą już korzystać z obydwu pasów ruchu – poinformował na profilu społecznościowym Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Zostały wprowadzone tam testowo w 2011 roku, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Rzeszów

Przebudowa dworca PKP. Prace są mocno zaawansowane [FOTO]

RZESZÓW. PKP PLK planuje w styczniu 2020 roku oddać do eksploatacji tor 1 i 3 wraz z pozostałą częścią peronu nr 1 i nr 2.

Rzeszów

Budynek Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana zmieni całkowicie swoje oblicze

RZESZÓW. Szacowany koszt inwestycji wyniesie około 16 mln zł.

Rzeszów

Kolarstwo powróci do Rzeszowa. Odbędzie się Orlen Wyścig Narodowy 2020

RZESZÓW. Zawody odbędą się 29-30 sierpnia i będą finałową imprezą cyklu UCI Nations Cup U23.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów z pierwszym zwycięstwem w sezonie

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicholas Hoag.

Rzeszów

Bezpłatna mammografia w Rzeszowie. Za wykonane badanie będą atrakcyjne nagrody

RZESZÓW. Bezpłatne badania mammograficzne rozpoczęły się w październiku i potrwają przez najbliższy rok. 

Reklama