Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Nowa organizacja ruchu na al. Sikorskiego. Buspas zlikwidowany

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Na części al. Sikorskiego obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Po 10 latach zlikwidowano tam buspas.

Na początku stycznia br. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o zlikwidowaniu buspasa na al. Sikorskiego, który rozpoczyna się na al. Powstańców Warszawy i prowadzi do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką.

Zdaniem kierowców jeżdżących al. Sikorskiego, na ww. buspasie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie na odcinku przed skrzyżowaniem z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

Nowa organizacja ruchu na części al. Sikorskiego już obowiązuje. - Zlikwidowany został tam buspas, w czwartek ustawiliśmy nowe znaki drogowe oraz wymalowane zostały linie. Kierowcy wszystkich pojazdów mogą już korzystać z obydwu pasów ruchu – poinformował na profilu społecznościowym Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Zostały wprowadzone tam testowo w 2011 roku, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Rzeszów

ZTM skraca kursy dwóch linii

RZESZÓW. Trasy ulegną skróceniu do ul. Poselskiej.

Reklama