Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

"Nowa" Podziemna Trasa Turystyczna od grudnia

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się  multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.

Zlokalizowana pod płytą Rynku w Rzeszowie Podziemna Trasa Turystyczna jest położona na trzech kondygnacjach. Składa się z 40 komnat i 25 piwnic, połączonych 15 korytarzami o łącznej długości prawie 500 m. Do czasu rozpoczęcia remontu trasa nie posiadała żadnego wyposażenia multimedialnego. W listopadzie ubiegłego roku ratusz podpisał umowę z firmą Asseco Data Systems na renowację trasy. Od 7 stycznia obiekt jest całkowicie wyłączony z funkcjonowania.

Asseco Data Systems podpisało z Urzędem Miasta Rzeszowa umowę na realizację projektu „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury”. Podziemny obiekt zostanie zmodernizowany i wyposażony w sprzęt, który pozwoli widzom na wirtualną „podróż w czasie”. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.
Reklama
W części nadziemnej, obok wejścia do piwnic powstanie „skwer kultury”. Będzie to miejsce wydarzeń kulturalnych, wyposażone m.in. w posadzką ledową, mobilną scenę i interaktywną studnię z efektami świetlno-dźwiękowymi. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści z atrakcji „nowej” trasy podziemnej skorzystają już w grudniu bieżącego roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

15 komputerów od UNHCR dla uczniów z Ukrainy

RZESZÓW. UNHCR, Agencja ONZ ds. Uchodźców, przekazała Rzeszowowi sprzęt komputerowy, który posłuży ukraińskim uczniom w powstającym obecnie Centrum Nauki Zdalnej.

Rzeszów

Kradli rowery i okradali sklepy. Złodziejska para z Rzeszowa zatrzymana

RZESZOW. 228-letni mężczyzna i 40-letnia kobieta usłyszeli łącznie 22 zarzuty.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. Utrudnienia wystąpią z związku z Biegiem Niepodległości oraz z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku pierwsi podopieczni skorzystają z nowego Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie, m.in. hymn, apel pamięci i defilada.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Seniora. 40 wydarzeń dla osób 60+ w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie realizowany jest miejski projekt o nazwie „ Rzeszowskie Centrum Seniora”. Do grudnia 2023 r. w stolicy Podkarpacia zaplanowano 40 wydarzeń dla 300 seniorów.

Reklama