Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Nowa pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Dodano: 08.06.2020 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny mammograf.
 
Pacjentki Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 2 w Rzeszowie mogą wykonać badania profilaktyczne piersi w nowej pracowni mammograficznej. Pracownia została zmodernizowana i wyposażona w wysokiej jakości cyfrowy aparat mammograficzny Amulet Innovality.
 
Nowy sprzęt umożliwia skuteczniejszą diagnostykę i wykrywanie choroby już w bardzo wczesnym stadium, gdy szanse na pełne wyleczenie są zdecydowanie większe. „W ostatnich latach pojawiły się mammografy cyfrowe, które zapewniają jeszcze większą dokładność badania, co pozwala zdiagnozować najmniejsze zmiany w piersiach, nawet takie o wielkości 1 mm.” – mówi lek. med. Justyna Filipowska, lekarz radiolog.
 
Mammograf Amulet Innovality umożliwia wykonywanie badań w technologii 3D. Aparat posiada również unikalną adaptacyjną płytkę kompresyjną, która dopasowuje się do kształtu piersi, pozwalając na równomierne rozłożenie nacisku, a jednocześnie bezpiecznie utrzymuje pierś, zapewniając adekwatne rozłożenie tkanki.
 
Szczegółowe informacje na temat profilaktycznej mammografii można uzyskać pod nr tel. 17 861 36 34, 17 86 13 605 lub e-mail: radiologia@zoz2.pl
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Rzeszów

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Reklama