Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka
Dodano: 25.01.2022 r.
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, obok Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Sobieskiego przy ul. Dębickiej, powstała nowa sygnalizacja. Koszt inwestycji to 295 tys. zł.
Ulica Dębicka łączy osiedla Bzianka i Przybyszówka z ulicą Krakowską. Codziennie korzysta z niej tysiące kierowców, także dojeżdżających do pracy w Rzeszowie z innych miejscowości, od strony Nosówki, Zgłobnia i Niechobrza. Po przyłączeniu do miasta osiedla Przybyszówka, jezdnia została przebudowana i wyposażona w chodnik. Mimo to rodzice dzieci uczących się w SP 4 prosili dodatkowo o zabezpieczenie przejścia dla pieszych sygnalizacją świetlną.
- Bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w szczególności dzieci, to priorytet. Dlatego szybko zleciłem budowę sygnalizacji w tym miejscu. Światła już działają, uczniowie idąc do szkoły mogą bezpiecznie przejść przez ulicę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placu zabaw na osiedlu Miłocin Św. Huberta. Ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.
RZESZÓW. Dziś (3.02) na nowej pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczynają się Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody. Zawody potrwają do niedzieli. Weźmie w nich udział ścisła krajowa czołówka zawodników.
RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz