Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka
Dodano: 25.01.2022 r.
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, obok Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Sobieskiego przy ul. Dębickiej, powstała nowa sygnalizacja. Koszt inwestycji to 295 tys. zł.
Ulica Dębicka łączy osiedla Bzianka i Przybyszówka z ulicą Krakowską. Codziennie korzysta z niej tysiące kierowców, także dojeżdżających do pracy w Rzeszowie z innych miejscowości, od strony Nosówki, Zgłobnia i Niechobrza. Po przyłączeniu do miasta osiedla Przybyszówka, jezdnia została przebudowana i wyposażona w chodnik. Mimo to rodzice dzieci uczących się w SP 4 prosili dodatkowo o zabezpieczenie przejścia dla pieszych sygnalizacją świetlną.
- Bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w szczególności dzieci, to priorytet. Dlatego szybko zleciłem budowę sygnalizacji w tym miejscu. Światła już działają, uczniowie idąc do szkoły mogą bezpiecznie przejść przez ulicę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.
RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce w kategorii Business Presentation podczas zawodów Formula Student Virtual Event 2020.
RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.
RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz przedstawił koncepcje jej poszerzenia. Koszt inwestycji to ok 30 mln zł.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz