Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, obok Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Sobieskiego przy ul. Dębickiej, powstała nowa sygnalizacja. Koszt inwestycji to 295 tys. zł.

Ulica Dębicka łączy osiedla Bzianka i Przybyszówka z ulicą Krakowską. Codziennie korzysta z niej tysiące kierowców, także dojeżdżających do pracy w Rzeszowie z innych miejscowości, od strony Nosówki, Zgłobnia i Niechobrza. Po przyłączeniu do miasta osiedla Przybyszówka, jezdnia została przebudowana i wyposażona w chodnik. Mimo to rodzice dzieci uczących się w SP 4 prosili dodatkowo o zabezpieczenie przejścia dla pieszych sygnalizacją świetlną.

- Bezpieczeństwo mieszkańców miasta, w szczególności dzieci, to priorytet. Dlatego szybko zleciłem budowę sygnalizacji w tym miejscu. Światła już działają, uczniowie idąc do szkoły mogą bezpiecznie przejść przez ulicę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Bilet obowiązuje od godz. 05:00 do 23:00 we wszystkie dni miesiąca.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci odnotowują oszustwa związane z usługą Blik

RZESZÓW. W ostatnim czasie rzeszowscy policjanci odnotowali kilka oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów Blik.

Rzeszów

Sąd Okręgowy w Rzeszowie unieważnia decyzje Tadeusza Ferenca ws. Marszu Równości

RZESZÓW. W Ratuszu słyszymy, że nie będzie odwołania od decyzji Sądu.

Rzeszów

Ruszył przetarg na koncepcje całorocznego stoku narciarskiego w Matysówce

RZESZÓW. Przybliżona długość stoku miałaby wynosić 1173 m.

Rzeszów

Czy woda na Żwirowni nadaje się do kąpieli?

RZESZÓW. Stwierdzono przydatność wody do kąpieli.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie przejmie dwa samochody od Urzędu Miasta

RZESZÓW. Przekazanie związane jest z zakupem przez Ratusz dwóch nowych samochodów elektrycznych.

Rzeszów

Wolne miejska na wakacyjne półkolonie dla dzieci w Rzeszowskim Domu Kultury

RZESZÓW. Zajęcia organizowane będą od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 roku.

Rzeszów

„Żyjemy jak za króla Ćwieczka”. Przedstawiciele Malawy, Racławówki i Pogwizdowa Nowego ws. przyłączenia do Rzeszowa

RZESZÓW. W Ratuszu odbyło się spotkanie, na którym poruszono temat przyłączenia trzech sołectw do Rzeszowa.

Reklama