Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

Dodano: 22.10.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu. Jego miejsce zajęła Ewelina Fijołek, która podczas dzisiejszej sesji złożyła uroczyste ślubowanie.

Wiesław Buż do Sejmu dostał się z list Lewicy dzięki 15 605 głosom wyborców. Członek SLD przyjął mandat, przez co automatycznie w Radzie Miasta Rzeszowa zrobiło się jedno wolne miejsce, które zgodnie z wynikami ubiegłorocznych wyborów samorządowych przypadnie byłej akrobatce Ewelinie Fijołek.

Podczas swojego wystąpienia na mównicy, podczas sesji Rady Miasta, Wiesław Buż dziękował m.in. prezydentowi miasta, mieszkańcom Rzeszowa oraz radnym: „Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom. Chciałbym też podziękować radnym za kawał dobrej roboty wykonanej dla miasta” – mówił członek SLD.

Wciąż sprawą otwartą pozostaje wybór nowego wiceprzewodniczącego. Nie mniej jednak rzeszowscy radni nie są zobowiązani do wyboru następcy Wiesława Buża. Ustawa o samorządzie gminnym mówi o tym, że w Radzie Miasta może zasiadać od jednego do trzech wiceprzewodniczących. Aktualnie te funkcję pełni Konrad Fijołek oraz Waldemar Szumny, radny z PiS.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM wprowadza ograniczenia kontaktu

RZESZÓW. ZTM wprowadza zakaz bezpośredniego kontaktu z klientem. POP-y zamknięte.

Rzeszów

Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Obsługa klientów zamknięta do odwołania

RZESZÓW. Podobnie jak Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki, również Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie od 16 marca zamyka do odwołania obsługę klientów.

Rzeszów

Urząd Miasta Rzeszowa oraz podległe mu jednostki zaprzestają bezpośredniej obsługi mieszkańców

RZESZÓW. Od 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Miasta Rzeszowa oraz Jednostki Organizacyjne Miasta Rzeszowa nie prowadzą obsługi polegającej na bezpośrednim kontakcie z klientem.

Rzeszów

Loty na lotnisku w Jasionce wstrzymane

Podrzeszowskie lotnisko wstrzymuje loty na co najmniej 14 dni.

Rzeszów

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Rzeszowa tylko na odległość

RZESZÓW. Dyżury prowadzone będą wyłącznie za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, tj. za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Rzeszów

Koronawirus. Jak funkcjonują rzeszowskie instytucje i urzędy?

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa przekazał kilka istnotnych informacji dla mieszkańców miasta. 

Reklama