Rzeszów - Czwartek, 26.06.2025
Reklama

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy ul. Zawiszy Czarnego na odcinku od ul. Podkarpackiej do ul. Architektów. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego.

Dzięki tej inwestycji poprawiona zostanie komunikacja pomiędzy ulicą Podkarpacką a rozbudowującym się osiedlem przy ul. Architektów. Poprawi się także bezpieczeństwo, ponieważ w ramach tego zadania powstanie ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie.

Firma, która zwycięży w przetargu, będzie miała za zadanie opracowanie projektu rozbudowy dróg o łącznej długości ok. 1,8 km. Początek przyszłej drogi ma być zlokalizowany na ul. Podkarpackiej w rejonie sklepu MarMax. Następie droga prowadzić będzie w kierunku torów kolejowych i wzdłuż nich (za hipermarketem OBI) dojdzie do ul. Zawiszy Czarnego i przejdzie przez tory kolejowe. Przejazd przez tory zostanie przebudowany, wyposażony w rogatki. Dalej droga pójdzie istniejącym śladem ul. Zawiszy Czarnego (która zostanie przebudowa i poszerzona) do skrzyżowania z ul. Architektów. Częścią tego zadania będzie także budowa połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego (od rejonu przejazdu kolejowego w kierunku północno-zachodnim).
Reklama
Dokumentacja projektowa tej inwestycji będzie gotowa jesienią przyszłego roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów w elitarnym gronie europejskich miast

RZESZÓW. Wspólny projekt Rzeszowa, Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Łodzi otrzymał grant w wysokości 1,5 mln euro.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na dwóch rzeszowskich ulicach

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych trzech tygodniach, na dwóch rzeszowskich ulicach wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przebudową zatok autobusowych.

Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Na realizację inwestycji udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

Rzeszów

Tadeusz Nalepa będzie miał kolejny mural w Rzeszowie

RZESZÓW. W sierpniu na jednym z budynków przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie pojawi się mural z wizerunkiem Tadeusza Nalepy. Dzieło stworzą rzeszowscy artyści.  

Rzeszów

Drugi etap programu małej retencji w Rzeszowie. Trwa nabór wniosków

RZESZÓW. Pieniądze można otrzymać m.in. na zakup i montaż zbiorników na wodę deszczową, czy wykonanie oczka wodnego, albo ogrodu deszczowego.

Rzeszów

Czarnogóra - nowy kierunek czarterowy z Jasionki

RZESZÓW/JASIONKA. W wakacyjnej oferice podrzeszowskiego lotniska znajdzie się 24 kierunki, do 13 krajów.

Rzeszów

Mobilny spektakl "Iskry Niepodległej" rusza w trasę. W marcu odwiedzi Rzeszów

RZESZÓW. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych, widzowie mogą poznać historie wybitnych Polek i Polaków.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy powstanie na os. Króla Augusta [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Przy ul. Sportowej na osiedlu Króla Augusta powstanie nowy park kieszonkowy. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama