Rzeszów - Czwartek, 14.05.2026
Reklama

Nowe inwestycje drogowe na osiedlu Zawiszy Czarnego w Rzeszowie

Dodano: 13.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która opracuje dokumentację projektową rozbudowy ul. Zawiszy Czarnego na odcinku od ul. Podkarpackiej do ul. Architektów. Częścią zadania będzie także budowa nowego połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego.

Dzięki tej inwestycji poprawiona zostanie komunikacja pomiędzy ulicą Podkarpacką a rozbudowującym się osiedlem przy ul. Architektów. Poprawi się także bezpieczeństwo, ponieważ w ramach tego zadania powstanie ciąg pieszo-rowerowy i oświetlenie.

Firma, która zwycięży w przetargu, będzie miała za zadanie opracowanie projektu rozbudowy dróg o łącznej długości ok. 1,8 km. Początek przyszłej drogi ma być zlokalizowany na ul. Podkarpackiej w rejonie sklepu MarMax. Następie droga prowadzić będzie w kierunku torów kolejowych i wzdłuż nich (za hipermarketem OBI) dojdzie do ul. Zawiszy Czarnego i przejdzie przez tory kolejowe. Przejazd przez tory zostanie przebudowany, wyposażony w rogatki. Dalej droga pójdzie istniejącym śladem ul. Zawiszy Czarnego (która zostanie przebudowa i poszerzona) do skrzyżowania z ul. Architektów. Częścią tego zadania będzie także budowa połączenia ul. Zawiszy Czarnego z ul. Boya Żeleńskiego (od rejonu przejazdu kolejowego w kierunku północno-zachodnim).
Reklama
Dokumentacja projektowa tej inwestycji będzie gotowa jesienią przyszłego roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin.

Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie.

Reklama