Rzeszów - Wtorek, 13.05.2025
Reklama

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście interweniowali wczoraj na ul. Podwisłocze, gdzie 24-letni mężczyzna kilkukrotnie groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy. Mężczyznę w końcu obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

7 października, około godz. 13:00 policjanci z komisariatu na Nowym Mieście otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który kilkukrotnie groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy. Jak ustalili funkcjonariusze, 24-letni mieszkaniec Rzeszowa, najpierw wtargnął do jednego z mieszkań przy ul. Podwisłocze i groził nożem mieszkającemu tam małżeństwu żądając pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie ranił właściciela mieszkania.

Gdy napastnik wybiegł z bloku, groził nożem matce z dzieckiem i zażądał od niej pieniędzy. Następnie, również przy ulicy Podwisłocze, zaatakował starszego mężczyznę. Ostatecznie napastnik został obezwładniony i ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, któremu chciał odebrać przesyłkę. Kurier przekazał mężczyznę w ręce Policji.

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście wyjaśniają okoliczności zdarzeń. O losie 24-latka zdecyduje prokurator.
 
Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Reklama